Megérkezett Magyarországra a világ negyedik legnagyobb mobilmárkája

2021 / 07 / 15 / Bobák Áron
Megérkezett Magyarországra a világ negyedik legnagyobb mobilmárkája
Bár az Oppo évek óta meghatározó szereplő a mobilpiacon, a kínai márkának egészen eddig nem volt hivatalos képviselete Magyarországon.

Ez számos hátránnyal járt, hiszen az Oppo telefonjai így a hazai szolgáltatók kínálatában sem jelentek meg, emellett a cégnek nem volt magyar nyelvű ügyfélszolgálata, és a telefonok javíttatása sem ment olyan egyszerűen, mint egy olyan márka esetében, amelynek van hivatalos szervize Magyarországon. Bár az Oppo telefonjaihoz természetesen eddig is hozzá lehetett jutni, a fenti akadályok miatt nem kérdés, hogy jelentős hátrányból indultak a hazai piacon.

Pedig a 2004-ben alapított cég készülékeiben van mit szeretni, hiszen az Oppo az elmúlt években már nem csak a kínai mobilokra jellemző, kedvező ár-érték aránnyal hívta fel magára a figyelmet, de számos olyan újításuk volt, ami kifejezetten innovatívnak nevezhető: a piacon az egyik leggyorsabbnak számító SuperVOOC töltési technológia mellett említésre méltó, hogy ők voltak az egyik első olyan gyártó, akik 5x-ös optikai zoommal ellátott telefont dobtak piacra, prototípusként ők mutatták be az első rejtett előlapi kamerás mobilt, a 2018-ban bemutatott Find X pedig nem csak a (szó szerint és átvitt értelemben is) kiemelkedő kamerájával hívta fel magára a figyelmet, de azzal is, hogy a Face ID-val egyenértékű arcfelismerő technológiát kapott akkor, amikor ilyen megoldással még csak az Apple rendelkezett. Az Oppóval kapcsolatban a legújabb hír, hogy kigördíthetó kijelzős telefonnal is kísérleteznek, és mivel az LG nemrég kivonult a mobilpiacról, így jó esélyük van rá, hogy ők legyenek az elsők, akik egy ilyen technológiával a kereskedelmi forgalomban is megjelennek.


Oppo Reno5 (Fotó: Budiey/Flickr/CC BY-NC 2.0)

Fotózás terén az Oppo azóta is őrzi a jó pozícióját, hiszen a mobilok kameráját értékelő DxOMark listáján csak a Huawei és a Xiaomi telefonjai előzik meg a jelenlegi csúcskészüléküket, a Find X3 Prót. Ahogyan arról a Digitrendi.hu beszámolt, a cég Magyarországra egyelőre egy fokkal megfizethetőbb telefonokkal érkezik, de például a Reno5 5G-ben már megtalálható a SuperVOOC 2.0 töltés, amellyel a 65 wattos teljesítményének köszönhetően a gyártó szerint mindössze 35 percbe telik feltölteni a mobilt. A Reno5 5G és a Reno5 Z 5G a Magyarországi szolgáltatók közül egyelőre a Telekom és a Telenor kínálatában található meg, az áruk listaáron 170 és 190, valamint 140 és 154 ezer forint között ingadozik szolgáltatótól függően.

Az Oppo nem az első kínai gyártó, ami az utóbbi időben megvetette a lábát Magyarországon, hiszen alig néhány hónapja, hogy a Realme is megjelent a hazai piacon. Ez a két cég egyébként ugyanúgy a kínai BBK Electronics tulajdonában áll, mint a Vivo és a OnePlus, és feltehetőleg nem véletlen, hogy éppen most jelentek meg nálunk is. Ahogy a Xiaomi Mi 11 bemutatója kapcsán már írtunk róla, az amerikai szankcióktól sújtott Huawei gyengülése komoly űrt hagyott maga után a mobilpiacon, a piaci résből pedig a Xiaomi mellett a BBK Electronics márkái tudnak a leginkább profitálni. A Counterpoint Research piackutató adatai szerint 2021 első negyedévében az eladott telefonok számát tekintve az Apple, a Samsung és a Xiaomi mögött a kínai cégbirodalom három márkája következett (Oppo -14%, Vivo - 11%, Realme - 4%), amelyek az Oppóval hamarosan egyesülő OnePlusszal kiegészülve globálisan több mint 30%-os piaci részesedéssel rendelkeztek.

(Borítókép: Europa Press News/Europa Press/Getty Images)

További cikkek a témában:

A Samsung a legnagyobb, az Apple a leggazdagabb, a Huawei meg sehol 2021 első három hónapjában a mobilpiac megdöntötte az első negyedéves bevételi rekordot. Ennek mindenki örülhet, kivéve egyvalakit.

Telefonokra is megérkezett a Huawei saját operációs rendszere, a HarmonyOS A Huawei nem kis fába vágta a fejszéjét, amikor úgy döntöttek, hogy a HarmonyOS-t telefonokra is elérhetővé teszik, de hogy mekkora szeletet hasíthatnak ki a Google tortájából, az nem csak rajtuk múlik.

A kínai gyártók teljesen leuralták az afrikai okostelefon-piacot A kontinensen az Apple labdába sem rúg, a Samsung pedig éppen tavaly veszítette el az első helyét egy kifejezetten az afrikai piacra szakosodott gyártóval szemben.


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
A META AI-ja azt állítja, gyereke lett
A META AI-ja azt állítja, gyereke lett
Aki ráadásul egyszerre nagyon tehetséges és fogyatékkal élő is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.