Ahogy arról korábban írtunk, a Tienven-1 küldetés keretében Kína lett a második olyan ország az Egyesült Államok után, amely sikeresen eljuttatott egy rovert a Marsra, egészen eddig viszont csak annyit lehetett tudni, hogy a landolás a terveknek megfelelően zajlott le. A most közzétett képek egyikén az látszik, ahogy a marsjáró még a leszállóegység tetején áll, előtte a rámpákkal, amelyeken keresztül legördül az előtte elterülő végtelen síkra, az Utopia Planitiára.
A tervek szerint a Csuzsung a következő kilencven marsi napban a 3300 kilométer kiterjedésű meteoritkráterben fog különböző geológiai vizsgálatokat végezni, a bolygó körül keringő szondával együtt tanulmányozza a bolygó légkörét, valamint olyan méréseket is végez, amelyből kiderülhet, hogy található-e vízjég az Utopia Planitita felszíne alatt.
A másik képen a marsjáró antennája látható a már kinyitott napelemekkel. Ez - mármint a napelemek hibátlan működése - kulcsfontosságú volt abban, hogy a küldetés sikeres lett, 2003-ban az Európai Űrügynökség Beagle 2 leszállóegységének éppen az okozta a vesztét, hogy a landolás után nem sikerült teljesen kinyitnia a napelemeit, így kommunikálni sem tudott a földi irányítással.
A történelem során most először fordult elő, hogy egyszerre három aktív marsjáró van a vörös bolygón, a Csuzsung mellett a NASA két marsjárója, a Curiosity és a néhány hónapja érkezett Perseverance is működőképes. A NASA legújabb rovere a leszállás után több fotót és videót is visszaküldött a felszínről, azóta pedig sikeresen tesztelték az Ingenuity helikoptert is, amit a marsjáró vitt magával a bolygóra. (BBC)