Egy robotporszívó vásárlásánál a következő szempontokat érdemes figyelembe vennünk:
Hogy ezek közül a szempontok közül melyik mennyire fontos, az már az egyéni igényeinktől függ, sok felhasználónak például teljesen szükségtelen, hogy a porszívója kompatibilis legyen az Amazon Alexával és a Google Segéddel, mint ahogy az is lehet nagyon hasznos, de teljesen fölösleges funkció is, hogy a porszívónak megmondhassuk, hogy hova mehet és hova nem. Más tulajdonságok, például hogy mennyire legyen magas a porszívó vagy milyen szívóerőre van szükségünk, a lakás adottságaitól függ, például az ágy, asztal aljának a magasságától vagy hogy mennyi és milyen típusú szőnyeg van a lakásban.
Az alábbi listában olyan készülékeket választottunk ki, amik Magyarországon is beszerezhetők különösebb utánajárás nélkül, és egybehangzó vélemények szerint a leginkább megfelelnek az elvárásoknak.
Az Eufy belépő szintű robotporszívója meglehetősen fapados, ennek ellenére szinte mindegyik listán bérelt helye van a legjobb megfizethető robotporszívók kategóriájában. A Robovac 11S-ben nem találunk wifit, így csupán a hozzá tartozó távirányítóval irányítható, a szoba takarításánál a faltól-falig módszert követi, nem lehet különböző időpontokat beállítani, hogy melyik nap mikor takarítson és az újratöltése is viszonylag hosszú időt vesz igénybe, viszont amit csinál, azt jól és megbízhatóan csinálja. A 11S rendkívül lapos, így könnyen befér a bútorok alá, megbirkózik a vezetékekkel, a kétféle szívóerőt pedig automatikusan változtatja, így a szőnyegeken is viszonylag jó munkát végez. Külön előnye, hogy a kategóriájában is igen halknak számít, így nem fog minket megzavarni a napi teendőinkben.
Jellemzők:
Ha ragaszkodunk ahhoz, hogy a porszívónkat mobilakalmazásból vagy Amazon Alexával és Google Segéddel is tudjuk hangutasításokkal irányítani, akkor jó alternatíva lehet az Eufy 15C, ami nagyjából ugyanauzt tudja, mint a 11S, de rendelkezik wifi-kapcsolattal. A 35C modell ennél háromezer forinttal drágább, cserébe valamivel nagyobb (1500 Pa) szvóerővel rendelkezik.
A Xiaomi olcsóbb modelljének nagy előnye, hogy rendelkezik egy 200 ml-es víztartállyal is, így felmosásra is használható, emellett a szenzorai segítéségével képes feltérképezni a szobát, beállíthatunk neki virtuális falakat és no-go zónákat és a 2 centiméteres küszöböt is könnyedén megmássza. A Xiaomi porszívójának a szívóereje is kiemelkedő ebben a kategóriában, és az S11-hez hasonlóan ez is elég halk, viszont egy centiméterrel magasabb. Az Mi Robot Vacuum-Mopot wifi-kapcsolattal is ellátták, így a Xiaomi alkalmazásával valamint hangsegédekkel is vezérelhetjük.
Jellemzők:
Ha nincs szükségünk az extra funkciókra, akkor érdemes lehet elgondolkozni a Vacuum-Mop Essential nevű porszívón is, ami valamivel kisebb (0,42 literes) portartállyal rendelkezik, a navigációja jóval egyszerűbb valamint csak az 1,7 centis küszöböket képes megmászni, de szintén remek (2200 Pa) szívóerővel rendelkezik, ebben is van felmosótartály és rendelkezik wifivel valamint Alexa- és Google segéd kompatibilitással, ami pedig a legfontosabb, hogy már 55 ezer forint környékén megvásárolható.
Az iRobot valószínűleg a legismertebb robotporszívó márka, ami nem csak a prémium vonalon, de a középkategóriában is kiváló készülékeket gyárt, ahogy azt a Roomba 675 is bizonyítja. A felületes nézelődőt ugyan könnyen megijesztheti a porszívó alacsony szívóereje és a kicsi portartálya, de számos beszámoló szerint az egyik legjobb modell, amit ennyi pénzért kaphatunk. A Wirecutter (a The New York Times készüléktesztekre szakosodott oldala) szerint az iRobot készüléke messze a legtartósabb ebben a kategóriában, és bár csak egy forgókefével rendelkezik, az alján található dupla hengerkefének köszönhetően így is derekasan takarít. A Roomba 675 hátrányai között említhetjük, hogy relatíve magas, virtuális falakat pedig csak felár ellenében lehet beállítani, ellenben ez is irányítható telefonról/hangasszisztenssel és kiválóan alkalmazkodik a különböző felületekhez is.
Jellemzők:
Az iRobot kínálatában is találhatunk olcsóbb porszívókat, ilyen például a Roomba 605, amihez már 70 ezer forintért hozzájuthatunk. Ez a modell nem tud kapcsolódni az internethez és néhány egyéb funkció is hiányzik belőle, de egybehangzó vélemények szerint szintén igencsak jó választás.
Magyarországon viszonylag ismeretlen márka, nemzetközileg viszont az ismertebbek közé tartozik az iLife, aminek A4S nevű robotporszívója nagyjából az Eufy 11S-hez hasonló funkciókkal rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy szintén nem irányítható alkalmazásból, és ez is faltól-falig technikával megy végig a helyiségeken, viszont a szívóereje elég jó, ráadásul a többi porszívóhoz hasonlóan képes felismerni a különböző felületeket, és ehhez igazítani a szívóerőt. Az A4S üzemidőben is kiemelkedik a mezőnyből, emellett az ára is igen kedvező.
Jellemzők:
Ha felmosó funkciót is szeretnénk, akkor sem kell túl messzire menni, ugyanis az iLife másik modellje, a V5S Pro víztartállyal is rendelkezik. Ez a modell alapvetően megegyezik az A4S-sel, és mindössze háromezer forinttal drágább nála, bár a beszámolók szerint a felmosásban nem végez tökéletes munkát.
Ahonnan tájékozódtunk: