A csangsai székhelyű vállalat 28 óra és 35 perc alatt épített fel egy tízemeletes épületet, amit előre gyártott elemekből szereltek össze a helyszínen, három daru segítségével. A szám kicsit csalóka, hiszen az építés idejébe nem számolták bele az alapozást, de az építkezés sebessége így is teljesen egyedülálló. A videón 1.13-tól látható egy time-lapse felvétel a ház építéséről, majd az épület belsejéről is láthatunk néhány vágóképet.
Ha a videó alapján úgy tűnik, mintha a Broad Group konténerekből építkezne, akkor nem is járunk annyira messze az igazságtól, hiszen a cég az egyes elemeket pontosan a szabványos konténerek méretében gyártja le, így összehajtogatva rendkívül könnyen szállíthatók a világ bármely pontjára. A rozsdamentes acél szerkezetes modulok a vezetékeket, a szigetelést, az üvegezést és a szellőzőrendszert is tartalmazzák, vagyis a helyszínen már csak ki kell hajtogatni őket, összeszerelni a többi modullal, valamint bekötni a házba a vizet, a csatornát és az elektromosságot.
Bár a videó alapján nem mondtuk volna meg, de a Broad Group szerint az épület földrengésbiztos, a technológiával pedig nem csak tíz, de a akár kétszáz emeletes épületek is felhúzhatók. A videóról beszámoló New Atlas ezzel kapcsolatban megjegyzi, hogy a világ legmagasabb épülete, a dubaji Burdzs Kalifa is mindössze csak 163 emeletes. Ahogy a lap írja, arról elég keveset lehet tudni, hogy egy ilyen épület elkészítése mennyibe kerül, de a Treehugger szerint egy húszlakásos ház ára hárommillió dollár, azaz 900 millió forint alatt van.
Bár az összehasonlítás nyilván nem állja meg a helyét teljes mértékben, de érdekességként azért megjegyezzük, hogy a Wikipédia szerint a szocializmusban épült, házgyárakban készült lakótelepi házakat minimum négy hónapba telt felépíteni, a KSH 2017-es adatai alapján pedig egy családi ház esetében átlagosan több mint két év az építési idő.