Szenzációs bejelentésre készül az Apple és az OpenAI

2024 / 05 / 20 / Bobák Áron
Szenzációs bejelentésre készül az Apple és az OpenAI
Bár március végén még úgy tűnt, hogy az Apple a Google mesterséges intelligenciáját fogja használni a telefonjaiban, a legfrissebb hírek szerint a szeptemberben érkező új iPhone-okban nem a Gemini, hanem az OpenAI által fejlesztett ChatGPT fogadja majd a felhasználókat.

Ahogy arról a PC Mag beszámolt, Mark Gruman, a Bloomberg tudósítója a legutóbbi hírlevelében érdekes belsős infókat osztott meg az Apple június elején esedékes fejlesztői konferenciájáról, amelyen állítólag Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója is az előadók között lesz. Ez megerősíteni látszik azokat a korábbi híreket, miszerint az Apple a szeptemberben - az új iPhone-okkal egy időben - érkező iOS 18 operációs rendszerbe integrálni fogja a ChatGPT-t, ezzel pedig az OpenAI chatbot-szolgáltatása potenciálisan több száz millió felhasználóval gyarapodhat. A hír abból a szempontból meglepő, hogy alig két hónappal ezelőtt még úgy tűnt, hogy az Apple inkább a Google Gemini nevű mesterséges intelligenciáját részesíti előnyben, bár azt is lehetett tudni, hogy a cég több vállalattal is tárgyalásokat folytat az esetleges együttműködésről.

Gruman szerint az Apple az iOS 18-ban a legtöbb MI-funkcióhoz egy saját, házon belül fejlesztett mesterséges intelligenciáját fog használni; ezek részben magán a telefonon fognak futni, részben pedig felhőszolgáltatás formájában bocsátják majd őket a felhasználók rendelkezésére. Az újságíró szerint ennek köszönhetően az iPhone-ok többek között képesek lesznek röviden összefoglalni a telefonra érkező üzenetek vagy a megnyitott cikkek tartalmát, hangfelvételeket átírni szöveges formába és automatikusan kitölteni az adatokat a naptárbejegyzésekhez, emellett a felhasználók MI-alapú képszerkesztő megoldásokra is számíthatnak. Első látásra tehát úgy tűnik, hogy az Apple nagyrészt hasonló funkciókban gondolkodik, mint a Samsung, akik a januárban bemutatott S24-szériába egy sor MI-megoldást is integráltak - nagyrészt a Google Geminire támaszkodva.

Öt hasznos funkció, amit a Samsung új csúcstelefonja tud Többek között videókban is egyszerűen rákereshetünk bármire és a zavaró tárgyakat is könnyen törölhetjük a fotóinkról.

Az Apple mesterséges intelligenciája ugyanakkor a hírek szerint arra egyelőre nem alkalmas, hogy a cég chatbotként is be merje vetni, emiatt döntöttek úgy Tim Cookék, hogy egy másik cég szolgáltatását veszik igénybe az iOS 18-nál. Hogy ez mennyire hoz majd forradalmi változást a felhasználói élményben, az persze jó kérdés, hiszen a ChatGPT különálló alkalmazásként eddig is elérhető volt az App Store-ban, de feltételezhető, hogy a chatbot integrálásával azt az eddiginél jóval többen veszik majd igénybe.

Az Apple-lel kötött megállapodás kétség kívül komoly győzelem lenne az OpenAI-nak, akik az elmúlt évben a Claude-dal és a Geminivel két komoly kihívót is kaptak az MI-alapú chatbotok piacán. Az OpenAI és a Google közötti, egyre élesedő verseny legújabb fordulójára éppen múlt héten került sor, amikor a két cég alig egy nap eltéréssel jelentett be látványos fejlesztéseket; az OpenAI a ChatGPT-4o-val rukkolt elő, ami az emberihez megszólalásig hasonló párbeszédeket tud folytatni a felhasználókkal, míg a Google többek között a Project Alpha nevű MI-asszisztenssel adott újabb lökést a piaci törekvéseinek.

Ezek a videók mutatják meg igazán, milyen fejlett kognitív képességekkel rendelkezik a Google új AI-asszisztense A Project Astra megmosolyogtatóan ügyetlen rajzokról is gond nélkül megmondja, hogy mit ábrázolnak, ha pedig egymásután több képet mutatnak neki, akkor utólag is képes mindegyiket helyesen megnevezni.

(Borítókép: Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.