Még nem kapható, de Európában is bemutatkozott a Xiaomi legizgalmasabb telefonja

2024 / 03 / 12 / Bobák Áron
Még nem kapható, de Európában is bemutatkozott a Xiaomi legizgalmasabb telefonja
A Mix Fold 3 hivatalosan egyelőre nem jön Európába, de az talán jelzésértékű, hogy a barcelonai Mobil Világkiállításon már ott volt.

Ez elég erős jelzés a kínai gyártó részéről, hiszen a cégek az MWC-re jellemzően azokat a termékeiket hozzák el, amiket már forgalmaznak, vagy tervezik a forgalmazásukat a kontinensen. Tavaly a Xiaomi aktuális hajlítható telefonját ennek megfelelően hiába is kerestük a standjukon, viszont annál jobban meglepődtünk, amikor idén az SU7-től egy karnyújtásnyira belebotlottunk a tavaly nyáron bemutatott Mix Fold 3-ba. Ha már ott volt, kihasználtuk az alkalmat, hogy közelebbről is megnézzük magunknak, hiszen Európába eddig sajnálatosan kevés olyan hajlítható kijelzős telefon jutott el, amely táblagéppé nyitható szét. Magyarországon például jelenleg csak a Samsungnak és a Honornak van ilyen készüléke a piacon, tehát minden bizonnyal lenne még hely néhány további márkának.

Ahogy azt a kínai bemutató kapcsán már részleteztük, a Xiaomi készüléke kicsit hosszúkásabb és vastagabb, valamint jóval nehezebb is, mint a Honor Magic V2, így utóbbival ellentétben nem lehet róla száz százalékosan kijelenteni, hogy olyan, mint egy hagyományos okostelefon, de azért rendkívül közel jár hozzá: a telefon 1 milliméterrel rövidebb és 6 milliméterrel keskenyebb mint a Samsung legújabb csúcskategóriás telefonja, a Galaxy S24 Ultra, aminél a Mix Fold 3 mindössze 2,3 milliméterrel vastagabb és nagyjából 25 grammal nehezebb. Bár néhány perces nyomkodás alapján nehéz megítélni az ilyesmit, de nekünk határozottan az volt a benyomásunk, hogy ennyi különbséghez még simán hozzá lehet szokni, a Samsung Foldjaival ellentétben itt egyáltalán nem kényszerülünk olyan kompromisszumokra, amik már komolyabb áldozatot kívánnak.

Pláne, hogy a telefon a specifikációja alapján is nagyon rendben van. A hajlítható kijelzős telefonokra a megjelenésük óta jellemző, hogy a képességeik ugyan kevéssel, de azért elmaradnak az aktuális csúcstelefonok tudásától, a Xiaomi készülékén ez viszont alig érződik: ha eltekintünk attól, hogy nincs benne kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó és hivatalosan nem is vízálló, akkor tulajdonképpen nem nagyon találunk olyan területet, amiben a Mix Fold 3 jelentősen elmaradna a mostani élbolytól.

Különösen látványosan mutatkozik ez meg a telefon hátlapi kamerarendszerében, ami jellemzően a hajlítható telefonok Achilles-sarka, a Xiaomi készülékénél viszont egy meglehetősen korrekt, négykamerás rendszert kapunk: az 50 megapixeles hátlapi kamera mellett két 10 megapixeles telefotó kamera foglal helyet, amelyek 3,5x-ös valamint 5x-ös optikai zoomra képesek, a negyedik kamera pedig egy 12 megapixeles, nagy látószögű objektívvel ellátott egység. Előbbi három optikai képstabilizátort is kapott, a telefon főkamerájával pedig 8K-s videókat is készíthetünk 24 fps sebességgel, így komolyabb hiányérzetünk legfeljebb csak a lézeres autofókusz hiánya miatt lehet. A meglehetősen jól bevilágított standon persze értelemszerűen nem nagyon tudtuk próbára tenni a kamerarendszer képességeit, amiről több mint valószínű, hogy a jelenlegi közvetlen élbollyal azért nem teljesen veszi fel a versenyt, de a helyszínen sebtében elkészített néhány fotó alapján minőségben nem marad el nagyságrendekkel az idei csúcstelefonoktól.

Ugyanez elmondható a Mix Fold 3 kijelzőiről is: a telefon előlapján egy 6,56 colos, 2560x1080 pixeles felbontású OLED kijelzőt találunk, amely 120Hz-es képfrissítési rátával rendelkezik, támogatja mindkét HDR-szabványt (Dolby Vision és HDR10+), emellett a gyári adatok szerint 2600 nites maximális fényerővel rendelkezik. A kijelzőt a legújabb Corning Gorilla Glass Victus 2 üveg védi a karcolásoktól és az esetleges leejtéstől, tehát minden szempontból megfelel annak, amit ma egy csúcskategóriás készüléktől elvárhatunk. A telefont szétnyitva egy 8,03 colos képátlójú, 2160x1916 pixeles felbontású LTPO OLED kijelzőt találunk, ami szintén képes 120Hz-es képfrissítésre és támogatja az említett HDR-szabványokat is. A kijelző egyetlen gyenge pontja, hogy a gyári adatok szerint a legnagyobb fényereje 1300 nit, ami némileg elmarad a konkurensek készülékeitől, de a tapasztalataink szerint a képernyőn megjelenő tartalom normál fényviszonyok mellett így is tökéletesen jól látható.

A Mix Fold 3 a Xiaomi más csúcskészülékeihez hasonlóan már támogatja a WI-FI 7 adatátviteli szabványt is, és nem hiányzik belőle a sztereó hangszóró sem, igaz, ennek a képességeit a kiállításon nem igazán tudtuk próbára tenni. Figyelemre méltó, hogy a készülék 4800 milliamperórás akkumulátora ugyanúgy 67 wattal tölthető, mint mondjuk a Xiaomi 14-é Xiaomi 13T-é, emellett hajlítható kijelzős telefonok között egyedülálló módon vezeték nélkül is 50 wattos teljesítménnyel tölthetjük. Kisebb negatívumként talán a vízállóság hiányát lehetne felróni, hiszen ezt mára a Samsungnak, a Google-nek és a Huaweinek is sikerült megoldania.

Ahogy említettük, egyelőre nem tudni, hogy a Xiaomi tervezi-e a telefon bevezetését az európai piacra, de ha igen, akkor érdemes lesz sietniük. Bár a Mix Fold 3 tavalyi, Snapdragon 8 Gen 2-es processzora ma még versenyben van a konkurenciával (ugyanilyen processzort találunk a jelenleg kapható Samsung Galaxy Z Fold 5-ben és a Honor Magic V2-ben is), a jelenlegi csúcskategóriás telefonok már ennél fejlettebb rendszerchippel érkeznek, a Galaxy Z Fold 6 júliusban-augusztusban várható érkezésével pedig már a közvetlen konkurenciából is lesz olyan telefon, ami ennél erősebb processzorral rendelkezik. Bár ez a legtöbb telefonnál talán másodlagos szempont lenne, a táblagéppé széthajtható telefonoknál jóval nagyobb az esély, hogy a felhasználók olyan feladatokra (pl. videóvágás) is fogják őket használni, ami próbára teheti a hardver képességeit, így az újabb processzor akár döntő szempont is lehet a választásban.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Izomból nekiugrik a Samsungnak a Xiaomi A Samsung Galaxy S-széria legerősebb változatának, az Ultrának évek óta nem volt komolyan vehető versenytársa Európában az androidos telefonok között, most viszont a Xiaomi megtörte a jeget a Xiaomi 14 Ultrával.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.