A SpaceX ugyanis ekkor indítja útjára a floridai Kennedy Űrközpontból az Inspiration4-missziót, amelynek tagjai egy Falcon-9 rakétával emelkednek majd 590 kilométeres magasságig, ahol három napot töltenek majd el Föld körüli pályán a visszatérés előtt. A Dragon űrkapszulában négyen foglalnak majd helyet, akiknek kilétét idén márciusban jelentették be:
Ők négyen a Dragon-2 Resilience űrkapszulával vágnak majd neki a nem mindennapi útnak, ami tavaly novemberben a Crew-1 küldetés keretében már szállított asztronautákat a Nemzetközi Űrállomásra. Az űrkapszulát azóta kicsit átalakították, az ISS-hez való csatlakozáshoz szükséges adapter helyére egy üvegkupola került, így a legénységnek tökéletes kilátása nyílik majd a Földre.
Az Inspiartion4-missziót teljes egészében Isaacman finanszírozta, aki a Shift4 Payments nevű fizetésfeldolgozó cég milliárdos alapítója, egyben ő a tulajdonosa a világ legnagyobb magánkézben levő katonai repülőgépflottájának, a Draken Internationalnak is. Isaacman célja a misszióval az, hogy adományokat gyűjtsön az elsősorban rákkutatással foglalkozó St. Jude gyermekkórháznak, aminek ő maga százmillió dollárt adományozott.
A misszió egyik résztvevője, Hayley Arceneaux is a kórház dolgozói közül került ki, a 29 éves ráktúlélő lehet a legfiatalabb amerikai, aki valaha feljutott az űrbe. A küldetés másik két résztvevője, Dr. Sian Proctor és Christopher Sembroski mindketten komolyabb repülős múlttal rendelkeznek, az adatmérnökként dolgozó Sembroski korábban a légierőnél szolgált, míg Proctor, aki a South Mountain Community College geológia professzora, az USA légierejének civil segédszervezeteként működő Polgári Légi Őrjáratnál szolgál őrnagyi rangban. Sembroski a helyét annak köszönheti, hogy az egyik ismerőse adományozott a St. Jude kórház részére, az így elnyert helyét viszont átadta a barátjának, míg Proctort egy a Cápák között szerű tévéműsor keretében választotta ki egy négy főből álló zsűri.
A SpaceX által kiadott sajtóközlemény szerint a misszió tagjai március óta komoly kiképzésen estek át, az alapos orvosi vizsgálat mellett többek között az űrkapszula szimulátorában, centrifugában valamint mikrogravitációs környezetben is készültek az útra. A vállalat szerint amennyiben a kilövés valamilyen okból meghiúsul, úgy egy nappal később, vagyis szeptember 16-án indítják útnak a küldetést.
Elon Musk cégének nem ez lesz az egyetlen olyan missziója a közeljövőben, amivel teljesen új alapokra helyezhetik az űrturizmust: ha minden a tervek szerint alakul, 2023-ban egészen a Holdig repítenek egy asztronautát az addigra már elkészülő Csillaghajóval, viszont előtte még az Axiom Space megbízásából az ISS-re is szállítanak civil űrhajósokat. Az első ilyen útra, vagyis az AX-1 küldetésre már jövő januárban sor kerülhet.
(ZME Science, SpaceX, Wikipedia 1, 2, Fotó: SpaceX)