Ezekből kiderül, hogy a SpaceX jelentősen kibővítené a Boca Chica-i főhadiszállást, ami a jövőben már nem csak tesztekre szolgálna, de feltehetőleg elsősorban innen lőnék ki a Föld körüli pályára is a rakétákat. Az Ars Technica cikke szerint a tervekben két orbitális, valamint két szuborbitális indítóállás szerepel, amelyek közül jelenleg csak az egyik szuborbitális állás létezik. A Starbase-en emellett helyet kapna a már létező mellett egy további leszálló állomás is, két szerkezeti tesztállvány a Starshiphez és a Super Heavy hordozórakétához, és egy földi támogató berendezéseknek helyet adó épület.
A SpaceX Boca Chica-i bázisáról rendszeresen tudósító RGV Aerial Photoraphynak sikerült is megörökítenie az éppen épülő orbitális kilövőállást, a második képen pedig a jelenlegi bázis légifotójára illesztve láthatók a tervezett bővítések.
Orbital launch platform pic.twitter.com/36SfPMHxOO
— RGVAerialPhotography (@RGVaerialphotos) March 8, 2021
Proposed expansion of SpaceX's Boca Launch site overlaid on one of our aerial images from February. pic.twitter.com/qV1VHseVb7
— RGVAerialPhotography (@RGVaerialphotos) March 7, 2021
Az Ars Technica megjegyzi, hogy a SpaceX ezzel a beruházással jelentősen elkötelezné magát Texas mellett, hiszen a Starbase bővítése mellett nemrég vásároltak meg két használaton kívüli olajfúrótornyot is a Mexikói-öbölben, amelyek szintén kilövőállásként szolgálnának. A lap úgy számol, hogy a két szuborbitális kilövőállásra éppen azért lesz szüksége a SpaceX-nek, hogy a rakétáikat innen juttassák el az átalakított olajfúrotornyokra, ahonnan aztán tovább indulhatnak a Föld körüli utakra. A SpaceX-nek ezzel minimum négy kilövőállása lenne hamarosan, és mivel a cég nemrég kezdett bele egy újabb átalakításba a Kennedy Űrközpont általuk használt LC 39A kilövőállásán is, így feltételezhető, hogy onnan sem terveznek kiköltözni a közeljövőben.
A SpaceX-nek szüksége is lesz a megnövelt kapacitásokra, hiszen Musk korábban többször is elmondta, hogy a Mars kolonizálásához nagyjából ezer Csillaghajóra lenne szükség, amelyeket az indítási ablak rövidsége miatt gyors egymásutánban kéne elindítani a Mars felé. A SpaceX emellett rendszeresen szállít megrendelésre is különböző rakományokat az űrbe, egyre nagyobb sebességgel építik ki a Starlink műholdrendszert, és újfent már asztronautákat is fuvaroznak a Nemzetközi Űrállomásra, emellett pedig fontos szerepük lesz a NASA Artemis-projektjében is, szóval a következő években tényleg egyre sűrűbb lesz a program.
(Borítókép: Spacex/Flickr)