Tudás

A kétszázötvenezer éves erdélyi alumínium rejtélye

Alumíniumot az emberiség csak a 19. században kezdett el előállítani, mégis találtak egy megmunkált darabot 1974-ben egy masztodon csontváz mellett a Maros partján. Becslések alapján a lelet akár kétszázötvenezer éves is lehet.
Tudás

Thomas Jefferson bunkó, gyerekgyilkos báránykája

Az alapítóatya bájos állatkája meglepően brutális fenevad volt.
Űr

Porrá égett a magyar műhold

De előtte még sikeresen teljesítette a küldetését.
Űr

Genetikailag módosított űrhajósok jelenthetik az űrutazás jövőjét

Robotok vagy emberek derítsék fel a távoli végtelent? Egy biztos, ha embereket küldenénk messze az űrbe, ahhoz jó eséllyel nem ártana átszabni a genetikánkat.
Tudás

Az emberi civilizáció 13 ezer éve indulhatott – egy üstökös pusztító becsapódása után

Sokan vitatják, de most bizonyítékot találtak egy ősi kalendárium formájában, hogy az üstökös becsapódása után elindult egy ősi vallás, amit a koponyakultusz táplált – és az ehhez szükséges összetettebb társadalmi szerveződés jelentette a gyújtó szikrát az emberi civilizációhoz.
Techno

Ez a “csodatranzisztor” határozhatja meg a következő évtizedek elektronikáját

A következő két évtized elektronikáját a rendkívül tartós és tényleg példátlanul gyors, ferroelektromos anyagon alapuló tranzisztor határozhatja meg. Akadnak még nehézségek, de amint ezek elhárulnak, az elektronika, ahogy azt ma ismerjük, teljesen megváltozik.
Űr

Hatalmas kandelábert terveznek a Holdra

Mesébe illő terv, de a százméteres utcalámpa nem csak megvilágítaná a holdi éjszakát, de számtalan egyéb funkciója is lenne.
Tudás

Ez a 4 legfontosabb kísérlet a Nemzetközi Űrállomáson

Vakság gyógyítása, hatékonyabb lángok, biobányászat és az izmok öregedése a mikrogravitációban – az ISS-en végzett kutatások sokszor nem csak az űrutazást, egy-egy tudományágat, de akár az emberiség jövőjét is meghatározhatják.
Tudás

Tényleg elveszett technológia segíthette a Dzsószer-piramis építését

Úgy tűnik, a piramis nem egészen úgy épült, ahogy azt eddig elképzelték. Egy új kutatás szerint a munkálatokat egy, a későbbi időkre elfeledett technológiai is segíthette.
Űr

Egy csillagász lefényképezte Kína rejtélyes űrrepülőgépét

Kína titkos űrrepülőgépe 2023 decemberében indult harmadik küldetésére, de ennél többet nemigen tudni róla. Most viszont egy csillagász megörökítette a gépet, amint az űrben, Föld körüli pályán száguld.
Űr

A NASA szerint ezért nem találtunk “még” idegeneket

A NASA-nak is akad megoldása a Fermi-paradoxonra, ami ráadásul az eddigi megoldások nagy részével ellentétben kifejezetten optimista.
Űr

Kozmikus pingvin és tojás – Ezek voltak az elmúlt hetek leglátványosabb képei a NASA szerint

Kozmikus pingvin és tojás, a Szaturnusz hihetetlen részletesen, valamint a holdkutatás múltja és jövője: összeválogattuk a leglátványosabbakat a NASA által a közelmúltban legfontosabbnak tekintett képek közül.
Űr

Természetesen fordul elő a Holdon a csodaanyag

Grafént találtak a holdi talajmintában – ez, a technológiában egyre fontosabb anyag azonban nem csak a Hold múltjáról árulhat el sokat, de hatással lehet a grafén földi, ipari előállítására is.
Techno

A kínai kommandósok biomimetikus drónja pont úgy néz ki, mint egy madár

A technológia régóta létezik, de soha sem volt annyira megtévesztő, mint manapság.
Űr

Titokzatos antianyagot észleltek a Nemzetközi Űrállomáson – és ez mindent megváltoztathat

Ha valóban sikerült kétféle antihéliumot is észlelni, akkor ennek jelenléte olyan magyarázatokhoz vezethet, ami jócskán próbára teszi a jelenlegi tudásunkat az univerzum működéséről.
Garázs

Ezek az épp fejlesztés alatt álló következő, hatodik generációs vadászgépek

Mely országok és hatalmak milyen gépeken dolgoznak, ezek mit tudnak, és mikor lépnek színre? – Ezt foglaltuk röviden össze a cikkünkben.
Tudás

A kutatók szerint mégiscsak gyorsabb lehet valami a fénynél

Egy friss tanulmány új elméleti keretet javasol a fénynél gyorsabb elméleti részecskék, a tachionok létezésének az alátámasztására. Ha pedig ez tényleg így lenne, abból számtalan tudományos és technológiai következmény sarjadna ki. Többek közt kiderülhet az is, miért nem akadtunk még idegen civilizációk nyomára.
Ember

Az elpusztíthatlan titán műszív nyolc napon át tartott életben egy beteget

A világelső titán gépszív gyakorlatilag elpusztíthatlan, és ami igazi csoda: egyetlen mozgó alkatrészt tartalmaz. Egy embert 8 napig tartott életben, amíg nem találtak neki megfelelő szervdonort.
Tudás

Hímek nélkül lett utódjuk a veszélyeztetett olasz nősténycápáknak!

Minek ide férfiak?
Űr

Megtalálhatták a Mars őslényeinek a nyomait!

A Perseverance tette az elképesztő felfedezést: valószínűleg ősi marsi mikrobák fosszíliáira bukkant!
Ember

Van egy krónikus betegség, ami sokkoló mértékben fordul az olimpikonok körében elő

Az, hogy az élsport és a testi egészség két különböző dolog, eddig sem volt épp titok. Akad azonban egy krónikus betegség, amely meglepően gyakori az olimpikonok körében.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.