Tudás

Tíz évvel ezelőtt történt az egyik legmegrázóbb emberrablási eset

A Boko Haram terroristacsoport 2014. április 14-én rabolt el 276 diáklányt egy középiskolából és sokan közülük azóta sem kerültek elő.
Techno

Vészesen közeleg a Q-nap, amikor minden rendszer feltörhetővé válik

A Q-nap az az időpont, amikor a kvantumszámítógépek képesek lesznek feltörni a ma használt titkosítási módszereket. Ez pedig akár már jövőre is bekövetkezhet.
Űr

Az ISS korábbi parancsnoka megmutatta, milyen zsúfolt belülről a Nemzetközi Űrállomás

Az ISS-en 2000 novembere óta tartózkodnak űrhajósok és váltják egymást folyamatosan a különböző missziók legénységei. Az űrállomást hamarosan már modernebb utódai helyettesítik, de jelenleg még nélkülözhetetlen szerepet tölt be az állomást tudományos munkákra használó országok űrprojektjei során. Az ISS-t az Európai Űrügynökség űrhajósa, Andreas Mogensen mutatta be márciusban, közvetlenül azelőtt, hogy elhagyta az állomást és visszatért a Földre.
Űr

A Hold valójában kifordult önmagából – méghozzá szó szerint

Egy új kutatás végre feltárja a Hold ősi múltjának a döbbenetes titkait.
Techno

Összehasonlítottuk a három legjobb, ingyenes mesterséges intelligenciát

A ChatGPT, a Gemini és a Claude a programjavaslatok és a bevásárlólista mellett még Petőfi Szeptember végénjét is kiegészítette nekünk.
Tudás

Hogyan fedezték fel a kutatók az isteni részecskét?

Egy-egy új részecske detektálása nem könnyű feladat és nem mindig egyértelmű, mit is mutatnak az adatok, amelyek a részecskeütköztetőkben zajló kísérletek során születnek. Mit láttak a kutatók 2012-ben az ábrákon, ami meggyőzte őket arról, hogy a régóta keresett Higgs-bozont találták meg? A CERN fizikusa elmagyarázza.
Tudás

Miért nem találkozunk idegenekkel? – A válasz az AI lehet egy félelmetes elmélet szerint

Egy új elmélet szerint a Nagy Szűrő egy versenyfutás az mesterséges szuperintelligencia és a bolygóközi utazás és letelepedés között – és ebben a versenyben nem állunk épp túl jól.
Bolygó

Így borult teljes sötétségbe Észak-Amerika

Hétfőn egész Észak-Amerika egy emberként nézett fel az égre, hogy megcsodálja a teljes napfogyatkozást, ami Mexikóból, az Egyesült Államokból és Kanadából is látható volt. Aki lemaradt róla, annak csaknem két évtizedet kell várnia a következőre.
Ember

Három év börtön után tovább dolgozik a génmódosított babákat világra segítő kínai biofizikus

2018-ban Ho Csian-kuj közreműködésével születtek meg a világ első génszerkesztett gyerekei, Lulu és Nana.
Techno

Reszkessetek hackerek - sokakat fog érinteni az új kibervédelmi törvény

Az új irányelvvel az EU a tagállamok egységes kiberbiztonságát igyekszik megalapozni - számos cégnek és szervezetnek kötelező lesz olyan intézkedéseket bevezetni, amelyekkel a kibertámadásokat előzhetik meg.
Garázs

A következő generációs holdjáró nem hasonlít majd az Apollo-éra járműveihez

Az Astrolab, az Intuitive Machines és a Lunar Outpost kapta a lehetőséget arra, hogy új rovert fejlesszen a leendő holdi missziók számára.
Ember

Magyarázatot találtak rá, hogy miért eszünk kevesebbet hőségben

Hőségben általában kevesebbet eszik az ember és egy magyar kutatás révén a jelenség mögött meghúzódó agyi folyamatokra is fény derült.
Ember

Oroszok állhatnak az amerikai diplomatákat sújtó Havanna-szindróma mögött

A hányingerrel, fülzúgással, erős fejfájással és memóriazavarokkal járó rejtélyes megbetegedésről régóta tartja magát az elképzelés, hogy azt valamilyen mikrohullámú fegyver okozhatja, ám ezt a teóriát sohasem sikerült minden kétséget kizáróan bizonyítani.
Techno

Olyan technológiát fejleszt az OpenAI, amit még ők is kockázatosnak tartanak

A Voice Engine közel tökéletesen utánozza bárki hangját egy rövid hangminta alapján, de a cég óvatosan teszteli az alkalmazást az amerikai választások előtt.
Űr

Már az űrállomáson való életet is kipróbálhatták a magyar űrhajósjelöltek

Ha minden a tervek szerint alakul, akár már idén újabb magyar asztronauta juthat el a világűrbe. Bár az, hogy ki utazhat az ISS-re az Ax-5 misszió tagjaként, egyelőre nem derült ki, a négy jelölt egy hatnapos szimuláció keretében már ízelítőt kapott abból, hogy milyenek lesznek a hétköznapok a Nemzetközi Űrállomáson.
Tudás

Hogyan állapítja meg a testünk, hogy mikor ettünk eleget?

A test a ghrelin peptidhormon termelésével jelzi, hogy itt az ideje az evésnek. De honnan tudjuk, hogy mikor érdemes leállni? A videóból kiderül.
Techno

Lázadás egyetlen pixellel - jó okkal rejtettek programozók húsvéti tojásokat a számítógépes játékokba

Az ismeretlenség homályából próbáltak kitörni az első számítógépes húsvéti tojásokkal a programozók, akik apró meglepetést hagytak a legkitartóbb játékosoknak és egyúttal bemutattak az akkori nagyvállalati kultúrának.
Tudás

A frankensteini fa, amin negyven különböző gyümölcstípus terem egyszerre, emberi beavatkozás műve

A 40 gyümölcs fáján, amiből több is található az Egyesült Államok különböző pontjain, egyszerre terem szilva, barack, cseresznye és még mandula is.
Ember

Egyáltalán nem a valóságot érzékeljük, csupán irányítottan hallucinálunk

Azt rég tudjuk, hogy a valóságot nem közvetlen érzékeljük, hanem az érzékszerveink szűrőjén keresztül. Egy relatíve új elképzelés szerint azonban az utóbbi állítás sem igaz, valójában az érzékszerveink csak időnként mankót nyújtanak nekünk egy hatalmas álomban, egy végtelen hallucinációban, amit valóságnak nevezünk.
Techno

Figyelmeztet az IMF: az AI forradalom gazdaságpolitikai válaszúthoz érkezett

Akár 5-20 éven belül a nyakunkon lehet az általános mesterséges intelligencia, a Nemzetközi Valutaalap jelentése szerint ezért fel kell készülniük a döntéshozóknak erre a radikálisan megváltozott világra.
Ember

Nagyon közel jutottunk ahhoz, hogy mesterségesen állítsunk elő életet

Mindez nem csak az RNS Világ – az élet kialakulását magyarázó egyik elmélet alátámasztása miatt fontos, de azért is, mert így esetleg a laborban új életformákat is elkezdhetünk létrehozni.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.