Tudás

Tarantula-hordák rohanhatják le az USA-t hamarosan

A hatalmas pókok ilyenkor kerekednek fel, hogy vándorútra keljenek – Amerika egyes részein épp ezért ilyenkor könnyen össze lehet velük futni.
Bolygó

Rejtély, de valami fura hullámokat vet a Föld mélyében – méghozzá mindenhol

A Föld köpenyében található titokzatos struktúrák, amelyek szétszórják a szeizmikus hullámokat, úgy tűnik, hogy a korábbi feltevésekkel ellentétben mindenhol jelen vannak.
Techno

2025-től alapjaiban változhat meg a videójátékok működése, irányítása

Hamarosan debütál az Nvidia ACE nevű technológiája, amely mesterséges intelligencia segítségével forgathatja fel a szektort.
Űr

Magyarázatot találhattak a megmagyarázhatatlan WOW!-jelre

A 2020-ban összeomlott Arecibo Obszervatórium öröksége éppen az lehet, hogy megmagyarázza a csillagászat ezen 47 éves rejtélyét.
Tudás

Életet terveznek létrehozni a laboratóriumban és beindítják az evolúciót hat év alatt

A világhírű magyar evolúcióbiológus, Szathmáry Eörs és három külföldi kutatótársa ambiciózus projektbe kezdett, aminek célja, hogy kémiai molekulákból kiindulva hat év alatt életet alkossanak a laboratóriumban. Ha minden a tervek szerint alakul, az evolúciót is tanulmányozhatják.
Tudás

10 tudományos kérdés, ami erősen próbára teszi a tájékozottságodat

A parade.com által összegyűjtött kérdésekből külön-külön egyik sem tűnik igazán nehéznek, de akinek sikerül mind a tízre helyesen válaszolnia, az már joggal lehet büszke a műveltségére. Vágjunk is bele.
Űr

Varázslatos képek egyenesen a Nemzetközi Űrállomásról

Sarki fény és a Tejútrendszer a Nemzetközi Űrállomásnál parkoló űrhajók hátterében.
Űr

Mégis elkerülheti eddig biztosra vett sorsát a Tejútrendszer

Az Androméda-galaxissal való ütközésre körülbelül 4 milliárd év múlva kerülhet sor. Egy új tanulmány szerint azonban a találkozás nem is biztos, hogy bekövetkezik.
Techno

Amikor a mesterséges intelligencia átmegy kreténbe

A nagy nyelvi modelleken alapuló chatbotok, mint a ChatGPT, a Gemini, a Claude vagy a Perplexity számos területen jelenthetnek segítséget, ugyanakkor az is köztudott, hogy ezeknek a chatbotoknak a jelenlegi generációja még közel sem tévedhetetlen, néhány esetben pedig kétségbeejtően rossz válaszokkal tudnak előállni - akár egyszerű kérdések esetében is.
Tudás

Híres feltalálók elfeledett munkái

Alexander Graham Bell, Thomas Edison, Leonardo Da Vinci. A legtöbb embernek valószínűleg nem okozna problémát, hogy a neveket összekösse a hozzájuk fűződő híres találmányokkal, ugyanakkor ha azt a kérdést tennénk fel, hogy ezek közül a szikrázó lángelmék közül ki találta fel például a szellemtelefon, a fémdetektort vagy a robotizált katonát, akkor a legtöbben valószínűleg csak vakarnák a fejüket.
Űr

Hatalmas óceánt találtak a Mars felszíne alatt, ami akár a földön kívüli életet is rejtheti

A legfrissebb adatok alapján könnyen elképzelhető, hogy a víz egyáltalán nem párolgott el a Marsról, ahogy a tudósok eddig gondolták, hanem lesüllyedt a bolygó mélyére.
Techno

Feladják a leckét a Google új, Magyarországon is kapható mobiljai

A Pixel 9 sorozat tagjai végre itthon is kaphatóak lesznek, hivatalos forrásból. Csak győzzünk választani.
Űr

Nem indulhat jövő tavasznál korábban a magyar űrhajós az ISS-re

Az Ax-4 misszió legkorábbi indulási időpontja a NASA legújabb bejelentése szerint 2025 tavasza lesz.
Tudás

Új ablak nyílik az univerzumra az Einstein-teleszkóppal, ami ezerszer több gravitációs hullámot észlel elődeinél

Magyar kutatók müondetektoraival végzett vizsgálatok is szerepet játszanak annak eldöntésében, hol épüljön fel a gravitációshullám-jeleket detektáló Einstein-teleszkóp.
Techno

Történelmi pert vesztett a Google

Az ítélet szerint a Google törvénytelen eszközökkel tartotta fenn a keresőmotorok terén elért monopóliumát, azt ugyanakkor egyelőre nem lehet tudni, hogy ennek mi lesz a következménye.
Űr

Hat magyar startup, akik nagyot alkothatnak az űripar területén

Az űrtechnológiákkal kapcsolatos fejlesztések a földi tevékenységek terén is kamatoztathatóak, hat újabb magyar startup mutathatja be, hogyan.
Tudás

Az emberi civilizáció 13 ezer éve indulhatott – egy üstökös pusztító becsapódása után

Sokan vitatják, de most bizonyítékot találtak egy ősi kalendárium formájában, hogy az üstökös becsapódása után elindult egy ősi vallás, amit a koponyakultusz táplált – és az ehhez szükséges összetettebb társadalmi szerveződés jelentette a gyújtó szikrát az emberi civilizációhoz.
Tudás

Ez a 4 legfontosabb kísérlet a Nemzetközi Űrállomáson

Vakság gyógyítása, hatékonyabb lángok, biobányászat és az izmok öregedése a mikrogravitációban – az ISS-en végzett kutatások sokszor nem csak az űrutazást, egy-egy tudományágat, de akár az emberiség jövőjét is meghatározhatják.
Űr

A NASA szerint ezért nem találtunk “még” idegeneket

A NASA-nak is akad megoldása a Fermi-paradoxonra, ami ráadásul az eddigi megoldások nagy részével ellentétben kifejezetten optimista.
Tudás

Az emberi civilizáció kezdete óta eltelt idő legfényesebb gamma-kitörésének titkait fedték fel

Új adatok kerültek napvilágra a BOAT (brightest of all times) eseménnyel kapcsolatban.
Tudás

Honnan származik a leglátványosabb meteoreső, a Perszeidák?

Minden év július/augusztusában elérkezik az idő, mikor a Perszeidák meteorrajának tagjai hullócsillagként tűnnek fel az égen. De honnan származik a látványos égi jelenség forrása?
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.