Techno

Két éven belül jöhet az első génszerkesztett hús “betegségálló” CRISPR-malacoktól

Mint a Genus vállalat fogalmazott, a génszerkesztett állatok “teljesen immunisak” a sertéseket tizedelő, legsúlyosabb vírussal szemben.
Garázs

Itt a Seal U, a BYD negyedik modellje a magyar piacon

Recsegve-ropogva törnek össze a paradigmák az európai és a magyar autóiparban. Most a BYD Seal U villany-SUV bemutatóján, a Puskás Arénában tapasztalhattuk meg újra a kínai offenzíva erejét.
Űr

Leegyszerűsítheti az űrhajósok életét egy új magyar űrviselet

Az izmok és csontok leépülésének súlyos következményei lehetnek itt a Földön, de mikrogravitációs környezetben a folyamat különösen gyorsan megy végbe, így a folyamatos edzés nélkülözhetetlen az űrállomáson töltött idő alatt. Mi lenne, ha ki lehetne váltani a napi több óra tréninget egy speciális ruhával?
Űr

"Több mint fél évszázad után az Egyesült Államok ma visszatért a Holdra"

Az Intuitive Machines leszállóegysége az első privát cég által épített űreszköz, aminek épségben sikerült landolnia az égitest felszínén.
Techno

Élettelen szeretők - mik az előnyei és hátrányai, ha szexrobotokra cseréljük az embereket?

Disztópia, újfajta szórakozás, a technológia térnyerése vagy egy eszköz, ami sok problémát meg tud oldani - a szexuális célokra szánt emberszerű gépeket nagyon eltérő szemszögekből lehet nézni, de egy biztos: a robotok készülnek és egyre emberibbé válnak. Legújabb sorozatunkban partnerünkkel, Magyarország legnagyobb felnőtt áruházával, a Vágyaim.hu csapatával együtt kutatjuk, merre tart az emberiség a szexualitás egyre digitálisabb ösvényein...
Ember

Olyan sok problémás tartalmat látnak a magyar gyerekek online, hogy már eszükbe sem jut, hogy jelentsék azokat

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot kérdeztük arról, hogy az adataik alapján vajon tényleg féltenünk kell-e a gyerekeinket a közösségi médiától.
Techno

Áttörés az energetikában: egy év helyett egyetlen nap alatt készül el a moduláris nukleárisreaktor tartály

A kisméretű moduláris reaktorokat (SMR) korai még temetni, mivel a technológiájuk terén folyamatosak a kisebb-nagyobb áttörések. Legutóbb egy vállalat a szokásos egy év helyett kevesebb, mint egy nap alatt gyártott le egy reaktortartályt – mindennek pedig óriási következményei lehetnek.
Techno

Megérkezett a Xiaomi néptelefonjának legújabb kiadása

A Redmi Note-sorozat évek óta a Xiaomi egyik legkelendőbb telefonja, a Note 13 Pro 5G alapján pedig a szériának idén is minden esélye megvan rá, hogy igazi közönségkedvenc legyen.
Techno

A gépek elveszik a munkánkat? A házimunkát biztosan

A Bosch háztartási készülékei a mesterséges intelligencia segítségével szinte már maguktól sütnek, szólnak, mielőtt lejár a tej a hűtőben és a mosás mellett még a mosószer adagolásánk fáradalmait is leveszik a vállunkról.
Ember

Nárcizmus, testképzavar, állandó készenlét - ezért veszélyes a gyerekekre a közösségi média a klinikai pszichológus szerint

Miközben az Egyesült Államokban gyermekvédelmi törvényt írtak a digitális eszközökre kihegyezve, Tari Annamária klinikai pszichológust és pszichoterapeutát arról kérdeztük, hogy kell-e féltenünk ezektől a platformoktól a gyerekeinket, és ha igen, pontosan mitől.
Techno

Példátlan összefogásra készülnek a világ legnagyobb technológiai cégei a küszöbön álló európai és amerikai választások előtt

A többek között a Meta, a Google, a Microsoft és az Amazon által is aláírt egyezmény azt hivatott megelőzni, hogy a mesterséges intelligenciát a választók félrevezetésére használják fel.
Tudás

A világ legnagyobb és talán leghosszabb folyóján egyetlen híd sincsen

Az Amazonas folyó lényegében kettészeli Dél-Amerikát, három országon keresztül kígyózik át az Atlanti-óceánig és egyes számítások szerint a Nílust megelőzve ez a leghosszabb folyó a Földön. Mégsem lehet átsétálni felette, mivel egyetlen hidat sem építettek rajta.
Techno

A valóság vége? – Az OpenAI videógenerátora szövegből generál mozgóképet hihetetlen valósághűen

A ChatGPT mögött álló cég következő nagy dobása a Sora – a videógenerátor szöveges parancsokból generál élethű videókat. Ezzel véget érhet a generált videók inkább abszurd eredményeket hozó csecsemőkora, és beléphetünk az élethű és fiktív álrealitás korába. A Sora azonban ugródeszka is, amely elvezethet az emberivel egyenértékű általános mesterséges intelligenciához.
Bolygó

Újfajta élelmiszer-alapanyag készült: a hal-hús-rizs hibrid

A kutatók a rizsszemek belsejébe szarvasmarhasejteket helyeztek, vagyis kombinálták a növényi és állati összetevőket. Az újfajta hibrid rizs első pillantásra darált húsnak tűnik.
Techno

Megerősítették: tényleg létezik egy újfajta mágnesesség, ami forradalmasíthatja a számítástechnikát

Először sikerült megmérni a mágnesesség egy új formáját – mindennek gyakorlati jelentősége is van, hiszen a felfedezés elvezethet a spintronika alapú számítógépekhez.
Garázs

A szovjet nukleáris hajtású szárazföldi “tengeralattjáró”, amely a föld alól támadt

A Harci Vakond nevű szerkezetet a szovjetek azért fejlesztették, hogy a föld alól támadják vele az USA katonai létesítményeit, akár rakétasilóit is. Miért nem lett semmi a dologból? Állítólag egy “kis üzemi baleset” miatt, ami alatt egy nukleáris robbanást kell érteni.
Techno

Száznegyven éves technológia ígér végtelen, tiszta energiát

A São Tomé és Príncipe-i Global OTEC Dominique projekt 140 éves óceáni hőenergia-átalakítással szabadulna meg a szigetországok környezetkárosító dízelgenerátoraitól.
Techno

Egy légitársaság már kiterjesztett valóság szemüvegeket használ monitorok helyett a repülőgépeken

Minden utas kap AR-szemüveget, hogy azon keresztül nézze a filmeket vagy olvasson könyveket az út alatt.
Tudás

Különös időkristályok és Schrödinger kövér macskája egy kínai kvantumkísérletben

Megtalálhatták az első felhasználási területet az időkristályok számára.
Tudás

Az agy egyik ősi része fontosabb szerepet tölthet be, mint eddig gondoltuk

A felső ikertest a középagy része és egy kutatás szerint lényeges feladata lehet a látásban.
Techno

Ki mondja meg, mi a megbízható hír? – A BBC, a Meta és több nagy cég jelentkezik a feladatra

Ki őrzi az őrzőket? Vagyis: ki mondhatja meg, hogy mi a dezinformáció és mi a megbízható hír? Megvizsgáljuk, hogy a médiaipari és a technológiai óriások együttműködése, a Trusted News Initiative megoldhatja-e a dezinformáció problémáját, és ha nem, akkor mi lehet a megoldás.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.