Ember

Elképesztő kísérlet: az emberek képesek voltak álmukban virtuális autókat irányítani

Tudatos álmodók egy csoportja álom közben képes volt kapcsolatot teremteni a valósággal a REMspace sci-fi-be illő kísérletében. A végső cél az álmok és a valóság összekapcsolása.
Techno

Ez a bevonat mini naperőművé alakítja akár a moblitelefont is

A világ első, rugalmas napelemes bevonata áramforrássá alakítja a mobiltelefonok tokját vagy az elektromos autók karosszériáját.
Tudás

Tarantula-hordák rohanhatják le az USA-t hamarosan

A hatalmas pókok ilyenkor kerekednek fel, hogy vándorútra keljenek – Amerika egyes részein épp ezért ilyenkor könnyen össze lehet velük futni.
Techno

Nem igazán lesz már szükség programozásra – állítja az Amazon egyik fejese egy kiszivárgott felvételen

“A kódolás csupán egy nyelv, amit a számítógépekkel való kommunikációhoz használunk. Nem feltétlenül ez a legfontosabb készség.” – mondta az Amazon felhőszolgáltatások vezetője, aki szerint nagyon más lesz 2025-ben programozónak lenni, mint 2020-ban.
Bolygó

Rejtély, de valami fura hullámokat vet a Föld mélyében – méghozzá mindenhol

A Föld köpenyében található titokzatos struktúrák, amelyek szétszórják a szeizmikus hullámokat, úgy tűnik, hogy a korábbi feltevésekkel ellentétben mindenhol jelen vannak.
Techno

Videó: az USA Quicksink fegyvere másodpercek alatt tép szét egy hajót

A Quicksink igazi érdeme nem is a pusztítóerő (bár a videó alapján az sem elhanyagolható), hanem az, hogy relatíve mennyire olcsó.
Űr

Magyarázatot találhattak a megmagyarázhatatlan WOW!-jelre

A 2020-ban összeomlott Arecibo Obszervatórium öröksége éppen az lehet, hogy megmagyarázza a csillagászat ezen 47 éves rejtélyét.
Tudás

A sötét elektronok magyarázhatják a szupravezetők tulajdonságait

A szupravezetők működését máig nem értjük teljesen, de a választ talán azok az elektronok rejthetik, amelyek a hagyományos módszerekkel nem mutathatóak ki – ezek az úgynevezett sötét elektronok ráadásul az anyagtudományok egyéb rejtélyeiről is leránthatják a leplet.
Tudás

A kétszázötvenezer éves erdélyi alumínium rejtélye

Alumíniumot az emberiség csak a 19. században kezdett el előállítani, mégis találtak egy megmunkált darabot 1974-ben egy masztodon csontváz mellett a Maros partján. Becslések alapján a lelet akár kétszázötvenezer éves is lehet.
Tudás

Thomas Jefferson bunkó, gyerekgyilkos báránykája

Az alapítóatya bájos állatkája meglepően brutális fenevad volt.
Űr

Porrá égett a magyar műhold

De előtte még sikeresen teljesítette a küldetését.
Űr

Genetikailag módosított űrhajósok jelenthetik az űrutazás jövőjét

Robotok vagy emberek derítsék fel a távoli végtelent? Egy biztos, ha embereket küldenénk messze az űrbe, ahhoz jó eséllyel nem ártana átszabni a genetikánkat.
Tudás

Az emberi civilizáció 13 ezer éve indulhatott – egy üstökös pusztító becsapódása után

Sokan vitatják, de most bizonyítékot találtak egy ősi kalendárium formájában, hogy az üstökös becsapódása után elindult egy ősi vallás, amit a koponyakultusz táplált – és az ehhez szükséges összetettebb társadalmi szerveződés jelentette a gyújtó szikrát az emberi civilizációhoz.
Techno

Ez a “csodatranzisztor” határozhatja meg a következő évtizedek elektronikáját

A következő két évtized elektronikáját a rendkívül tartós és tényleg példátlanul gyors, ferroelektromos anyagon alapuló tranzisztor határozhatja meg. Akadnak még nehézségek, de amint ezek elhárulnak, az elektronika, ahogy azt ma ismerjük, teljesen megváltozik.
Űr

Hatalmas kandelábert terveznek a Holdra

Mesébe illő terv, de a százméteres utcalámpa nem csak megvilágítaná a holdi éjszakát, de számtalan egyéb funkciója is lenne.
Tudás

Ez a 4 legfontosabb kísérlet a Nemzetközi Űrállomáson

Vakság gyógyítása, hatékonyabb lángok, biobányászat és az izmok öregedése a mikrogravitációban – az ISS-en végzett kutatások sokszor nem csak az űrutazást, egy-egy tudományágat, de akár az emberiség jövőjét is meghatározhatják.
Tudás

Tényleg elveszett technológia segíthette a Dzsószer-piramis építését

Úgy tűnik, a piramis nem egészen úgy épült, ahogy azt eddig elképzelték. Egy új kutatás szerint a munkálatokat egy, a későbbi időkre elfeledett technológiai is segíthette.
Űr

Egy csillagász lefényképezte Kína rejtélyes űrrepülőgépét

Kína titkos űrrepülőgépe 2023 decemberében indult harmadik küldetésére, de ennél többet nemigen tudni róla. Most viszont egy csillagász megörökítette a gépet, amint az űrben, Föld körüli pályán száguld.
Űr

A NASA szerint ezért nem találtunk “még” idegeneket

A NASA-nak is akad megoldása a Fermi-paradoxonra, ami ráadásul az eddigi megoldások nagy részével ellentétben kifejezetten optimista.
Űr

Kozmikus pingvin és tojás – Ezek voltak az elmúlt hetek leglátványosabb képei a NASA szerint

Kozmikus pingvin és tojás, a Szaturnusz hihetetlen részletesen, valamint a holdkutatás múltja és jövője: összeválogattuk a leglátványosabbakat a NASA által a közelmúltban legfontosabbnak tekintett képek közül.
Űr

Természetesen fordul elő a Holdon a csodaanyag

Grafént találtak a holdi talajmintában – ez, a technológiában egyre fontosabb anyag azonban nem csak a Hold múltjáról árulhat el sokat, de hatással lehet a grafén földi, ipari előállítására is.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.