Bolygó

Több tízezer tonna szén-dioxidot von ki a levegőből évente a világ legnagyobb szén-dioxid semlegesítő üzeme

A Mammoth egy hatalmas légtisztítóhoz hasonlóan vonja ki a levegőből a szén-dioxidot, a névleges kapacitása pedig az év végére elérheti a 36 ezer tonnát.
Űr

Egy komplett várost álmodott a Holdra a kínai űrügynökség

A kínai űrügynökség egy videón mutatja be, milyen lehet az International Lunar Research Station, ami a tervek szerint 2035-re készülhet el.
Techno

Az amerikai hadseregnek van egy fegyvere, amitől úgy érzed, mintha lángolna a bőröd

A “fájdalomsugár” állítólag a világ leghatásosabb tömegoszlató fegyvere, de hivatalosan soha nem használták élesben.
Garázs

Megjelent a legmikróbb mikromobilitási eszköz

De vajon sikerül-e forradalmasítania a sétálást a görcipőnek, ami készítői szerint olyan, mintha egy mozgó járdán haladnánk?
Techno

Valódi kutyává változott a Boston Dynamics robotkutyája

Legalábbis ránézésre, hiszen a Sparkles névre keresztelt jószág kék bundája alatt ugyanaz a Spot robot van, amely a videón eredeti formájában is feltűnik.
Garázs

Ez történik, ha egy önvezető autó belekeveredik az indiai közlekedés poklába

Az indiai Bhopál városa nem arról híres, hogy a sofőrök mély tisztelettel adóznának a közlekedési szabályok előtt, ám a Swaayatt Robots nevű startup alapítói éppen ebben a teljesen kiszámíthatatlan káoszban látták meg az üzleti előnyt.
Űr

Minden eddiginél erősebb bizonyítékot találtak a rejtélyes kilencedik bolygó létezésére

A csillagászok jó ideje feltételezik, hogy a jelenleg ismert nyolc bolygó mellett a Naprendszernek lehet egy kilencedik bolygója is, ám a rejtélyes égitestnek mindeddig nem sikerült a nyomára bukkanni.
Tudás

Mióta használják az emberek a tüzet?

A kutatók egyetértenek abban, hogy a tűzhasználat elterjedése nélkül a mai ember nem is létezhetne, arról viszont, hogy pontosan mikorra datálhatjuk ezt a sorsfordító felfedezést, a mai napig nincsen egységes álláspont.
Ember

Szuperbaktériumokat teremthetnek az újfajta antibiotikumok

Kétségtelen, hogy napjaink egyik legnagyobb egészségügyi kihívása az antibiotikumoknak ellenálló baktériumok egyre szélesebb körű elterjedése, amely már most is évente több millió ember halálát okozza. Pál Csaba és csapata a még fejlesztés alatt álló antibiotikumok hatékonyságát vizsgálva igyekeznek megtalálni a megoldást arra, hogyan lehetne ellenállóbb hatóanyagokat előállítani.
Techno

Helyettünk pakol be a szekrénybe a legújabb humanoid robot

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a humanoid robotok aranykorát éljük, hiszen gyakorlatilag nem telik el úgy nap, hogy ne érkezne valamilyen hír egy új androidról. A legújabb versenyző az izraeli Mentee Robotics robotja, amely két év fejlesztés után most került olyan állapotba, hogy a nagyközönség előtt is megmutassa képességeit.
Techno

Atombombát robbantott a Meta a chatbotok háborújában

A Facebook anyavállalata tavaly szeptemberben mutatta be a Meta AI-t, ami a legutóbbi frissítéssel már teljes értékű kihívójává vált a ChatGPT-nek, a Gemininek és a Claude-3-nak.
Techno

Hárommillióan nézték meg a következő James Bond trailerét, ami nem is létezik

A KH Studio sokak vágyát testesítette meg a Henry Cavill főszereplésével készült kamutrailerrel, amit teljes egészében mesterséges intelligenciával hoztak létre.
Ember

A mesterséges intelligencia segítségével forradalmasítja a daganatos betegségek kezelését egy magyar startup

A Dr. Peták István által alapított Genomate Health a betegek molekuláris profilja alapján rangsorolja a terápiák hatékonyságát, ezzel sokkal hatékonyabbá téve a már meglévő kezeléseket.
Tudás

Ismét 5G-s telefont mutatott be a Huawei

A Pura 70-széria az eddigi P-sorozat leszármazottja, ami ennek megfelelően egészen impozáns tulajdonságokkal érkezik a boltokba - igaz, egyelőre csak a Kínában.
Tudás

A Boston Dynamics új robotja rendesen feladja a leckét a humanoid robotot tervező cégeknek

Sokak meglepetésére a Boston Dynamics kedden egy videóban jelentette be, hogy elbúcsúztatják az egyik leghíresebb robotjukat, az Atlast, ám néhány órával később az is kiderült, hogy csak azért, hogy átadja a helyét egy új, modernebb verziónak.
Tudás

Előfordult a valóságban, hogy egy utas vette át egy utasszállító repülőgép irányítását?

Katasztrófafilmek visszatérő motívuma, hogy a pilóták elájulnak/meghalnak, így egy utasnak kell átvennie a gép irányítását, aki aztán a földi irányítás utasításai alapján biztonságosan landol a reptéren. Na de történt-e ehhez hasonló dolog a valóságban?
Űr

Toyota lakóbuszban élnek majd az Artemis űrhajósai a Holdon

A Habitable Mobility Platform segítségével az asztronauták akár egy hónapot is eltölthetnek majd egyhuzamban az égitesten.
Űr

Űrbéli hadgyakorlatra készül az amerikai űrhaderő

A Victus Haze misszió során az Egyesült Államok azt fogja tesztelni, hogy képesek lennének-e időben befogni egy ellenséges űreszközt.
Techno

Tudtad, hogy a telefonod képes feliratozni mindent, ami elhangzik körülötted?

Ez a mai világban akár ijesztőnek is hathat, pedig a Google által kifejlesztett Azonnali átírás alkalmazás azok közé a dolgok közé tartozik, ami miatt igazán lehet szeretni a technológiát.
Bolygó

Így borult teljes sötétségbe Észak-Amerika

Hétfőn egész Észak-Amerika egy emberként nézett fel az égre, hogy megcsodálja a teljes napfogyatkozást, ami Mexikóból, az Egyesült Államokból és Kanadából is látható volt. Aki lemaradt róla, annak csaknem két évtizedet kell várnia a következőre.
Űr

Függetlenedik a Földtől a Hold, két év múlva már saját időzónája lesz az égitestnek

A koordinált holdi idő kidolgozását az teszi szükségessé, hogy a Holdon, ha minimálisan is, de lassabban telik az idő, mint a Földön, ez pedig az Artemis-küldetések során problémákat okozhatna.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.