Bolygó

Végre kiderült, mi okozza a szibériai hatalmas, rejtélyes krátereket

Szibériában több ismeretlen óriáskráter is található, amelyekről eddig nem lehetett biztosan tudni, hogy mi okozza őket. Egy új kutatás azonban végre fényt derít erre is – ismerkedjünk a kifejezéssel: pezsgő-effektus.
Techno

A háztartások energiafüggetlenségét ígéri az Anker mobil akkumulátoregysége

A fejlesztésre a Kickstarteren gyűjtöttek 6 millió dollárt, és már kapható is az eszköz, amivel feltölthetünk elektromos autót vagy áramkimaradás esetén napokig működtethetjük az otthonunkat. Ráadásul az eszköz annyira mobilis, hogy magunkkal is vihetjük.
Tudás

Félreérthettük eddig a fizika egyik alapvető, 300 éves törvényét

A félreértést ez esetben szó szerint kell érteni, mert a Newton által eredetileg latinul írt szöveg angol változatába bekerülhetett egy fordítási hiba, ami 300 évig nem tűnt fel senkinek.
Garázs

Hogy történhetett: egy M2 Bradley legyőzte a legjobb orosz tankot, a T-90M-et

Az internetet bejáró videón az látható, ahogy egy egyszerű Bradley gyalogsági harcjármű valósággal a földbe döngöli az egyik legfejlettebb orosz harckocsit, a T-90M-et. Szakértő mondja el, hogy mi állhat a meglepő győzelem hátterében.
Tudás

Megtalálták az elsüllyedt "ausztrál Atlantiszt", ahol egykor félmillió ember élhetett akár

Nem kizárt, hogy újra kell írni a történelemkönyveket: a most azonosított, az “ausztrál Atlantisznak” nevezett egykori szárazföld a számítások szerint akár félmillió embert is eltarthatott, akik idővel kénytelen voltak elmenekülni az otthonaikból, amit visszakövetelt az óceán.
Techno

Elkészült az első 2TB-os MicroSD kártya és meglepően olcsó

A nem túl ismert tajvani AGI dobta piacra az első 2TB-os MicroSD kártyát, aminek nem csak a tárhelye gigászi, de gyorsan olvasható és strapabíró is. És ehhez képest kifejezetten olcsón kínálják.
Űr

Végre közleményt adott ki a Pentagon a "medúza-UFO" ügyében

Nem siettek vele, mert nagyjából egy hét telt el azóta, hogy az amerikai katonai bázis felett látható, azonosítatlan, medúzaszerű repülő tárgyról nyilvánosságra került a felvétel. Na de elismeri-e a Védelmi Minisztérium, hogy a videó tőlük származik?
Tudás

Hogyan élik túl a dermesztő telet a világ legfagyosabb városában, Jakutszkban?

Habár nem ez a leghidegebb hely a Földön, sőt nem is a legfagyosabb település, Jakutszk a leghidegebb nagyváros, ahol azonban a januári - 40 Celsius-fokban sem áll meg az élet. Hogy csinálják, milyen intézkedéseket hozott a város és milyen praktikákat vetnek be itt az emberek? Cikkünkből kiderül.
Tudás

Lefilmezték, hogyan "beszélnek" egymással a növények

A növények is rendelkeznek kommunikációs rendszerrel, vagyis képesek “beszélgetni” egymással. A tudósok pedig most filmre vették az elképesztő folyamatot.
Tudás

Nem idegenek – kiderült, hogy mik valójában a mexikói “UFO-múmiák”

Az talán kevéssé meglepő, hogy a Mexikóban bemutatott, különös figurák valójában nem földönkívüliek holttestei. Az igazság azonban így is elég bizarr, és számtalan, akár büntetőjogi kérdést vet fel.
Tudás

Rejtélyes, pogány kultusz nyomaira bukkantak a régészek – a szálak hazánkig vezetnek

A békaszerű lényt felfaló kígyó motívuma egyre több helyen kerül elő Európában – Magyarországon is ismert volt a szimbólum a kereszténység elterjedése előtt, sőt a kultusz a Kárpát-medencében kiemelt jelentőséggel bírhatott.
Ember

Ez az új antibiotikum könnyen felveszi a harcot a rezisztens baktériumokkal is

Az új antibiotikum olyan elven működik, mint előtte még egyetlen gyógyszer sem, így a teljesen szintetikus antibiotikumok egy olyan új típusa jött létre, amely nem csak hatékony a rezisztens gram-negatív baktériumokkal szemben, de közben nem árt a test hasznos baktériumainak sem – így pedig nem növeli az esélyét a rezisztens törzsek megjelenésének.
Űr

A Nagy Gyűrű: a gigászi, kozmikus szerkezet, amit nem tudunk magyarázni a jelenlegi elméletekkel

A Big Ring vagy magyarul Nagy Gyűrű annyira óriási, hogy az univerzummal kapcsolatos jelenlegi elméleteinkkel egyszerűen nem lehet a létezését megmagyarázni.
Garázs

Mit tudunk az LM hiperszonikus, szuper titkos vadászgépéről, a “Darkstarról”?

Már régóta híresztelik, hogy a Lockheed Martin aktívan fejleszti a SR-72-t, az SR-71 Blackbird utódját. Az is valószínű, hogy a gép hiperszonikus kapacitással is rendelkezik majd – cikkünkben összefoglaljuk, mit lehet erről a gépről jelenleg tudni.
Űr

Fellőtték a "homárszemű" Einstein-szondát, amely a fekete lyukak titkait kutatja

A Hosszú-Menetelés 2C rakéta fedélzetén felbocsátott Einstein-szonda egy úttörő űrmisszió, amelynek célja a kozmikus jelenségek, például fekete lyukak, neutroncsillag-ütközések és szupernóvák nagy energiájú röntgensugárzásának tanulmányozása az innovatív „homárszem” röntgen technológia segítségével.
Techno

Az apró nukleáris akkumulátor töltés nélküli jövőt ígér, és 2025-ben már érkezik is

Drónok, okostelefonok és egyéb hordozható eszközök, amelyek 50 évig elmuzsikálnak töltés nélkül – ezt ígéri a Betavolt a Nikkel 63-as izotópból álló akksija, amely kisebb, mint egy pénzérme.
Tudás

Végre tudjuk, mi történt az elefántméretű majmokkal

A Gigantopithecus blacki akkora volt, mint egy elefánt, és 295000 és 215000 évvel ezelőtt pusztult ki – most végre kiderült, miért.
Techno

Elkészült az emberi vérrel működő akkumulátor prototípusa

Az emberi hemoglobin katalizátorként működik az új akkumulátorban, amely prototípusa egyelőre bár nem újratölthető, de 20-30 napig így is működik.
Tudás

Valóban a magyar nyelvből ered Amerika elnevezése?

Kicsit földtől elrugaszkodott ötletnek tűnhet, de elmondjuk, honnan ered ez a feltételezés, és mi az alapja.
Tudás

Szakértők szerint esélyesen valódi a “medúza-ufóról” készült felvétel az iraki katonai bázison

Ha a felvétel tényleg valódi, akkor durvább képeket láthatunk, mint az emlékezetes 2018-as videón, amelyen egy vadászgép rögzített egy repülő csészealj szerű objektumot. A Pentagon egyelőre nem kommentálta az esetet, több szakértő szerint viszont nem képi hibáról vagy egyéb prózai okról lehet szó.
Ember

Százszor annyi mikroműanyag van a palackozott vízben, mint eddig gondolták

Egy új képalkotó eljárás segítségével hatékonyabban lehet érzékelni és azonosítani a mikroműanyagokat – ez a jó hír. A rossz pedig, hogy ezek alapján a korábban becsültnél százszor több mikroműanyag található a palackozott vízben.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.