Ember

Mi az az amerikai zombiszarvas-betegség, ami akár az embereket is veszélyeztetheti?

A kutatók szerint azért növekszik az esélye, hogy a betegség átterjedjen az emberekre, mert emelkedik a beteg állatok száma – ha ez tényleg bekövetkezne, annak katasztrofális következményei lennének, mivel a betegség halálos, és nincs rá gyógymód.
Techno

A világ leggyorsabb hiperszonikus hajtóműve a hangsebesség tizenhatszorosával száguld

A “forradalminak” titulált fejlesztést a világ leggyorsabb hiperszonikus hajtóművének szánják és két üzemmódja van – így éri el az őrült gyorsaságot.
Tudás

Csak fantázia, vagy tényleg keresztül tudnánk fúrni a Földet?

És pontosan milyen kihívásokkal járna egy ilyen vállalkozás?
Tudás

A havazás – akár mi is láthattuk is az Ősrobbanás maradékát a tévében

Természetesen nem közvetítés formájában. De akkor miként, és miért maradt le erről az Y-generáció egy része és a Z generáció szinte egésze?
Techno

Pokolian lassú, 1-bites processzor készült – egyből fel is vásárolták az összeset

A Switch Science piacra dobott egy 1 bites CPU-összeszerelő készletet, amelyet a világ egyik legjobb kis teljesítményű számítógépeként hirdetnek, olyan korlátozott utasításkészlettel, amely csak egy LED alapvető működtetését teszi lehetővé. Egyszerűsége ellenére ez a barkácsszámítógép villámgyorsan elfogyott. Japánban egyébként 6000 forintnak megfelelő összegbe került.
Űr

Íme a karácsonyfa csillaghalmaz!

A legújabb felvételen az NGC 2264 – egy fiatal csillagokból álló halmaz pont úgy fest, akár egy kozmikus karácsonyfa. A cikkben az animált változat is megtekinthető, amelyen pont úgy villognak a fán a valódi csillagok, mint egy égősor.
Űr

Történelmet írt a SpaceX: tizenkilencszer repült egy Falcon 9

A SpaceX új rekordot állított fel azzal, hogy 23 Starlink műholdat lőtt fel egy Falcon 9 rakétán, amely korábban 18-szor repült. Az első alkalommal 2020 májusában használt, immár tehát veterán rakéta most a 19. alkalommal landolt sikeresen.
Techno

Elérkezett a szinte végtelen fúziós energia új korszaka a forradalmi áttörést követően

Tavaly decemberben a Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) a világon elsőként érte el az úgynevezett "begyulladási állapotot", vagyis amikor egy ilyen folyamat több energiát termel, mint amennyire a fúzió beindításához szükség volt. Az eredményt viszont nem sikerült megismételni – legalábbis mostanáig. Mostanra ugyanis háromszor sikerült reprodukálni a forradalmi áttörést.
Űr

Az USA a Lagrange-pontokba telepítene katonai űreszközöket – így küzdene a Holdért

A hidegháború után az űr ismét a nagyhatalmi terjeszkedés színtere – sőt most inkább az, mint korábban. A legfőbb különbség, hogy amíg a 20. században a verseny a Szovjetunió és az USA közt folyt, a versenyfutásban Amerika ellenfele ezúttal Kína. A legfőbb stratégiai célpont jelenleg pedig a Hold, ahol épp Kínának van előnye.
Garázs

Ezer kilométer egyetlen feltöltéssel? – A kínai EV megcsinálta

A tesztvezetésen a jármű egész pontosan 1044 km-t tett meg – a forradalmi akkumulátor sorozatgyártása már jövő tavasszal elindul.
Űr

Olyan részletes képet villantott a JWST az Uránuszról és a gyűrűiről, hogy olyat még nem láttunk

Gyűrűk, viharok és 27 hold – olyan részletesen még sosem láthattuk ezt a bolygót, mint a James Webb legfrissebb felvételén.
Űr

Tiszta sci-fi, de tényleg elindul a fúziós űrhajtómű fejlesztése

A befektetők annyira látnak benne fantáziát, hogy már biztosítottak is 5 millió dollárt a fejlesztés megkezdésére. Iparági óriás is akad a finanszírozók között.
Tudás

Nem csak Netflix-mozi: a leggazdagabbak tényleg hihetetlen luxus óvóhelyeket építenek maguknak

Mark Zuckerberg hihetetlen projektbe kezdett – hatalmas földalatti komplexumot épít, felfoghatatlanul sok pénzért. Ám ezzel nincs egyedül: a techmilliárdosok körében újabban divat lett készülni a világ végére – Zuckerberg esete azonban sokak szerint több szempontból is rendkívül tanulságos tankönyvi példa.
Techno

Viking Link – a világ leghatalmasabb elektromos kábelét napokon belül üzembe helyezik

A Viking Link a világ legnagyobb rendszerösszekötője, amely 765 km hosszú tenger alatti kábelen keresztül köti össze Dániát és az Egyesült Királyságot – ha teljesen beüzemelik, 1,4 millió brit otthont lát majd el a dán szélerőműparkokból származó zöld energiával.
Techno

Az időparadoxonok miatt hatékonyabbak a kvantumakkumulátorok

Mivel az ilyen akkumulátorok töltési folyamata megszegi az idővel kapcsolatos ok-okozati közötti összefüggést, így a töltéshez szükséges lépések sem kell, hogy egymásra épüljenek, hanem akár egymással párhuzamosan is történhetnek. Ezt határozatlan oksági sorrendnek nevezik. Az első kísérletek azonban egyéb meglepő eredményt is hoztak.
Űr

Így festene az égbolt, ha az összes bolygó a Föld és a Hold közé szorulna

A katasztrofális következményektől most tekintsünk el, és csak gyönyörködjünk az őrült-gyönyörű égboltban.
Űr

Mint egy kozmikus sípszó: újabb titkokat találtak a gyors rádiókitörések kapcsán a SETI kutatói

Az egyik ismétlődő FRB-t 541 órán keresztül figyelték – az eredmény pedig a jel több szempontból is zavarba ejtő viselkedése.
Tudás

A világ legősibb erődített településeit meglepő mód szibériai vadászok építették, nem földművesek

A 8000 éves építményeket a most zajló kutatások szerint olyan, vadászó-gyűjtögető életmódot folytató emberek építették, akikről korábban nem feltételezték, hogy képesek lennének ilyesmire. A megerősített településeket ugyanis a mezőgazdasági társadalmak sajátjának tartották eddig.
Űr

Hihetetlen kép a közelmúlt legbrutálisabb napkitöréséről, ami az USA-ban a rádiókommunkációt is kiütötte átmenetileg

A képet a NASA teleszkópja rögzítette, és jól látszik rajta, hogy mennyire erős volt az a kitörés, amely a Föld nappali részén a rádiókommunikációt is kiütötte átmenetileg.
Techno

Sebesebb egy rakétánál – a GE Aerospace “lehetetlen”, hiperszonikus hajtóműve kritikus teszten van túl

A General Electric Aerospace lehetetlen, forgó detonációs motorjának igazi újdonsága, hogy két üzemmóddal is rendelkezik – így nem csak hiperszonikus sebességgel képes haladni, aminek köszönhetően nagyobb lehet a hatótávolsága is.
Űr

Olyan anyagot találtak a Bennu mintáiban, hogy fogalma sincs senkinek, mi lehet

Mint az egyik kutató fogalmazott: “Régóta vizsgálom a meteoritokat, és még soha nem találkoztam ilyesmivel.”
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.