Bolygó

Magyarország elutasította az Európai Uniós klímavédelmi javaslatcsomagot

Az Európai Bizottság július 14-én fogadta el klímavédelmi javaslatcsomagját, mely az Unió éghajlat-, energia-, földhasználati-, közlekedési-, és adózási politikáját igyekszik majd alkalmassá tenni a 2030-as üvegházhatásúgáz-kibocsátás célok elérésére. Magyarország nem támogatja.
Techno

Izraeli kémprogram-botrányok, egyik a másik után, vaskos magyar érintettséggel

A Microsoft és a Citizen Lab kanadai egyetemi kutatócsoport, valamint egy francia újságíró-szervezet készítettek röntgenfelvételt a kémszoftver-iparról, és a diagnózis erőteljes magyar érintettséget tárt fel.
Ember

Erre számíthatsz, ha mérnökként a Magyar Suzukihoz mennél dolgozni 2021-ben

Magyarország mai iparának leglátványosabb, legismertebb, legtöbb érzelmet megmozgató területe az autóipar. Hogyan látják ezt az iparágat belülről azok, akik működtetik?
Techno

Ezekről a szempontokról sok cég elfeledkezik, ha a fájljai biztonságáról van szó

Összegyűjtöttünk néhány alapvető szabályt, amit érdemes betartani.
Techno

Ezekkel a módszerekkel megtöbbszörözheted a weboldalad látogatottságát

Kétmilliárd website közül nem egyszerű kitűnni - de nem is lehetetlen.
Techno

A Facebooknál is értékesebb idén a bitcoin

Az új év második napján a Bitcoin áttörte a 30 ezer dolláros határt, cikkünk születésekor pedig bő 34 ezer dollárt kell fizetnünk egyetlen egyért a digitális eszközből. A kérdés az, hogy meddig tarthat a mostani emelkedés, mielőtt jön az összeomlás, ha egyáltalán jönnie kell.
Techno

Az otthoni munkavégzés egyik legnagyobb akadálya, ami az emberek 95%-ának gondot okoz

Az emberek kilencvenöt százaléka nem tud összpontosítani és hatékonyan dolgozni a rossz hangminőség miatt, de hogyan segíthetik a különböző audio megoldások a jövő munkahelyének átalakulását? És a távoktatás zavartalan működését? Ezekre kerestük a választ.
Tudás

Egyéves a Rakéta: a tizenkét kedvenc cikkünk az elmúlt 12 hónapból

Kereken egy évvel ezelőtt, 2019. november 11-én indult el a Rakéta.hu jövőmagazin, aminek indulásakor azt ígértük az olvasóinknak, hogy közelebb hozzuk őket a technológia és a tudomány legújabb vívmányaihoz.
Techno

Népszerű alkalmazásnak álcázza magát egy Androidon terjedő kémprogram

IT-s szakértők egy androidos kémprogram új verzióját vizsgálták, amely mögött az APT-C-23 nevű, 2017 óta főként a Közel-Keleten aktív, hírhedten veszélyes bűnözői csoport áll.
Tudás

Erősebben szorongunk a második hullámban

A koronavírus-járvány jelenlegi szakaszában az összefogás, a kölcsönös segítségnyújtás és a szabályok elfogadása segíthet megküzdeni a magasabb pszichés feszültséggel a Magyar Pszichológiai Társaság katasztrófapszichológiai szekciójának elnöke szerint.
Tudás

8 tipp, hogy ne húzzanak csőbe a gyanús webáruházak

Ha nem vagyunk elég figyelmesek, igencsak kellemetlen következményekkel találhatjuk szemben magunkat.
Ember

A szegényeknek jövedelemarányosan is többe kerül a lakhatás

A tavalyi adatokhoz képest nemhogy érdemben csökkent volna a lakhatási szegénységben élők száma, de jelentős erőfeszítések nélkül a társadalmi egyenlőtlenségek csak fokozódni fognak - állapította meg a Habitat for Humanity Magyarország a lakhatási szegénységről szóló legújabb jelentésében.
Tudás

A bélrendszer baktériumait fertőző vírusok befolyásolják az immunválaszt

Magyar kutatók ismerték ezt fel, a felfedezést a későbbiekben pedig akár klinikai gyakorlatba is átültethetik.
Tudás

"Nem alaptalan kongatni a vészharangokat a járvány második hulláma miatt"

Müller Viktor, az ELTE TTK egyetemi docense néhány napra maga is karanténba vonult, miután a koronavírushoz hasonló tüneteket észlelt. A kutató tesztje szerencsére negatív lett, így ismét személyesen folytathatta munkáját az egyetemen zajló konzorciumi gyógyszerfejlesztési projektben. Müller Viktor szerint nem alaptalan kongatni a vészharangokat a járvány második hulláma miatt, amelyről egyelőre nem lehet megjósolni, hogy mennyi ideig tart és hány embert fog érinteni.  
Techno

Nem is gondolnánk, hányféleképpen ellophatják netes személyazonosságunkat

2019-ben a Have I Been Pwned adatbázisába óránként 19 000 új lopott account került fel, jelenleg pedig több, mint 10 milliárd kiszivárgott jelszó található benne. Az internetes csalók semmitől sem riadnak vissza, ha adataink ellopásáról van szó, informatikai szakemberek ezért elárulják a leggyakoribb módszereiket, és tanácsot adnak a védekezéshez.  
Tudás

Európai összefogás indult a biztonságos ember-gép kapcsolatért

Az induló kutatási együttműködés fontos irányát jelenti a mesterséges intelligencia megbízhatósága, a gépek által hozott döntések magyarázhatósága, a felhasználói bizalom felkeltése, a mesterséges intelligencia jogi és etikai alapjainak tisztázása.
Ember

Tényleg boldogra mosolyoghatjuk magunkat

Régóta tartja magát a közvélekedés, miszerint mi magyarok kirívóan boldogtalan nemzet vagyunk, csak kesergünk, bánkódunk, és alig mosolygunk. Mi ebben nem tudunk igazságot tenni, az viszont egészen biztos, hogy immár tudományos alapot is nyert a gondolat, miszerint tudatos mosolygással boldogságra “hackelhetjük” az agyunkat.
Tudás

Jöhet az újabb digitális tanév? Tanulságok a koronavírus első hulláma után

Melyek voltak és lesznek a  jövőben is a legnagyobb online veszélyek, hogyan védekezhetünk ellenük? A kiberbiztonsági szakértő tanácsaival biztonságosan futhatunk neki az új tanévnek, akár a tantermekben, akár otthon tanulnak a gyerekek.
Techno

Digitalizáld a kutyád, játssz vele a virtuális térben is

Egy új fejlesztésnek köszönhetően akár egyetlen kamerával is digitalizálhatjuk az ebet.
Techno

Magyar fejlesztésű stroke-hálózat segíti a betegek gyógyulását

A felvételek gyors kiértékelését számítógépes program támogatja, amely a mesterséges intelligencia segítségével azonosítja a sérült agyterületet, megtalálja az érelzáródás helyét és ki tudja mutatni az ennek következtében kialakuló véráramlási zavart.
Tudás

Magyar kutató fejlesztett ki egy új eszközt a mézhamisítók lebuktatására

Miben különbözik a valódi és a hamisított méz? Milyen módszerekkel lehet lebuktatni a csalókat? Az ezzel kapcsolatos tudományos eredményekről szóló előadásával ért el 2. helyezést a SCIndikátor országos tudománykommunikációs verseny döntőjében Bodor Zsanett, a Szent István Egyetem (SZIE) fiatal kutatója.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.