Techno

Soha nem látott funkciókkal érkezik a Honor legújabb csúcstelefonja

A Honor egy hét múlva mutatja be a legújabb csúcstelefonját, a Magic 7-et, de néhány izgalmas funkcióról már most lerántották a leplet.
Garázs

Az egy lábon ugráló tank őrült históriája

Wallace tankja a második világháború legfurább szerkezete lett volna, ami egy lábon ugrálva valószínűleg több emberrel végzett volna az általa kiváltott röhögéssel, mint a fegyverzetével.
Tudás

Nem tudni, miért, de titokzatos matematikai mintázatot követnek a fizikai törvények

A mintázatot az Oxfordi Egyetem kutatói fedezték fel – jelenléte nem kérdés, az oka azonban annál inkább.
Techno

A Samsung váratlanul bemutatott egy új hajlítható telefont

Alig három hónap telt el azóta, hogy a Samsung bemutatta a Galaxy Z-sorozat legújabb generációját, de máris itt a következő hajlítható készülékük - igaz, egyelőre ennek csak a koreaiak örülhetnek.
Bolygó

Az állatvilág szuperhősei

Pókember, Wolverine, Aquaman… talán nem véletlen, hogy a képregényrajzolók is előszeretettel fordulnak az állatvilág felé ihletért, hiszen a természet tele van olyan élőlényekkel, amelyek köznapi értelemben véve szinte természetfeletti képességekkel rendelkeznek a szupererőtől kezdve a rendkívüli regenerációs képességekig.
Űr

Titokzatos anyag miatt sötét az örök éjszaka bolygója

A szénnél is jobban nyeli el a fényt a bolygó, amit az eddig megismert planéták legsötétebbjének tartanak. A sötét azonban relatív meghatározás - a Naprendszerbe helyezve a Vénusznál háromezerszer fényesebbnek látnánk a TrES-2b-t.
Garázs

A harmadik évezred társadalmának motorját egy friss tudományterület forradalmasíthatja

A természetes és a mesterséges intelligencia összekapcsolásával újfajta közlekedési megoldások születnek, amelyek az egyre nagyobbra növő városok problémáit is orvosolhatják. A jövő közlekedésének témakörét a Kognitív Mobilitás 2024 konferencián járták körbe a résztvevők.
Űr

Egyedülálló berendezést tartogat az űrhajósoknak a Nemzetközi Űrállomás lehetséges utódja

A Haven-2 űrállomás első modulja a jelenlegi tervek szerint 2028-ban indul az űrbe, a teljes állomást 2032-re fejezhetik be. A Haven belseje faborítást is kap majd.
Űr

Kiderült a legrejtélyesebb barna törpe 30 éves titka

Az 1995-ben felfedezett Gliese 229 B egyike az első ismert barna törpéknek, amelynek óriási volt a csillagászati jelentősége. Ennek ellenére akadt egy megmagyarázhatatlan rejtély vele kapcsolatban – egészen mostanáig. Hála ugyanis a modern eszközöknek kiderült végre a Gliese 229 B titka.
Űr

Három évtizede figyeli a Napot, mégis ritkán lát ilyet a hányattatott sorsú SOHO

A Tsuchinshan-ATLAS üstököst nem csak a Földön figyelték az emberek, egy űreszköz a Földtől másfél millió kilométerre keringve egészen más megvilágításból észlelte a látogatót.
Tudás

Van-e felső határa a technológiai fejlődésnek?

Létezhet egy univerzális korlát a technológiai fejlődésben? Ha létezik, akkor ez talán válasz lehet arra is, hogy miért nem találkoztunk még idegen civilizációval: egyszerűen a fejlett társadalmak megtorpannak a technológiai fejlődés egy fokán, amit sosem lesznek képesek meghaladni – sosem fogják meghódítani tehát a csillagokat. Ahogy mi sem.
Tudás

Így néz ki a legfrissebb tudásunk szerint egy atommag – gluonokkal és kvarkokkal

Eddig nem sikerült összeegyeztetni a magas és az alacsony energiájú modelleket – de egy friss kutatás végre megoldotta ezt a régi problémát.
Űr

Az indítóállásról nézve méginkább mellbevágó, ahogy a hatalmas Super Heavy visszatér

Ahogy arról
korábban írtunk, a SpaceX vasárnap első alkalommal hozta vissza épségben a Starship-rendszer első fokozatát, azaz a Super Heavyt, mégpedig nem is akárhogy: a hatalmas, 70 méter magas gyorsítórakétát az indítóállásra szerelt robotizált karok segítségével kapták el. Űr

A tudományos fantasztikum hozta meg a hírnevét, most a valóságban is küldetés indult az Europához

Ne kíséreljétek meg itt a leszállást - szólt az Űrodisszeia figyelmeztetése a Jupiter jeges holdjával kapcsolatban. Egy NASA küldetés most éppen oda indul, hogy az élet feltételeit kutassa.
Űr

Történelmi tettet hajtott végre a SpaceX: robotkarral kapták el a Starship hordozórakétáját

Elon Musk vállalata a fejlesztés alatt álló Mars-rakéta ötödik tesztjére nem akármilyen célt tűzött ki maga elé, hiszen első alkalommal próbálkoztak meg azzal, hogy a felbocsátás után vissza is hozzák a Super Heavy névre keresztelt hordozórakétát.
Ember

Egy világhírű magyar és német feltalálóban sok közös volt, az örökségük pedig megváltoztathatja a világot

Richter Gedeon és Robert Bosch egymástól távol, de ugyanabban a korban éltek és tizenegy év eltéréssel ugyanazon a napon, szeptember 23-án születtek. A két feltaláló más-más területen tevékenykedett, de munkásságuk hatalmas változást hozott a gyógyszer-, és autóipar terén. Vállalataik, a magyarországi Bosch csoport és a Richter Gedeon Nyrt közösen hívták életre az Innovátorok Napja rendezvényt, amelynek keretében az innováció fontosságáról és idén a Z-generáció jövőformáló szerepéről is szó esett.
Űr

Szenzációs üstököst figyelhetünk esténként szabad szemmel

Túlélte a Nap közelségét az Oort-felhőből érkező üstökös és az elkövetkező napokban alkonyat után láthatjuk az égen, de a telihold megnehezíti a dolgunkat.
Űr

A galaxisunk egy, még a Laniakeánál is hatalmasabb szerkezet része lehet

Úgy tűnik akad egy, a Laniakeánál is gigantikusabb szerkezet, amelynek a Tejút is része.
Techno

"Ez lesz a legnagyobb termék, ami valaha is készült" - mondta Elon Musk a robotaxi bemutatóján, de nem a taxira gondolt

A Tesla We, Robot eseménye az autógyártó leendő önvezető taxijának bemutatásáról szólt, de a cég egy másik futurisztikus produktuma is rivaldafénybe került.
Ember

A NASA agyhullámokat monitorozó módszerével kezdenek tanítani egy magyar iskolában

A neurofeedback története, amit eredetileg pilóták és űrhajósok kiképzésére használtak, hosszú múltra tekint vissza. A technika az idegrendszer önszabályozását segíti elő.
Tudás

A kvantumrendszer, ami képes örökre ellenállni a természet alapelvének, az entrópiának

Az entrópia, tehát a rendezetlenség elkerülhetetlen terjedése univerzális alapelv, de bizonyos körülmények között, bizonyos kvantumrendszerek talán mégis képesek ellenállni neki.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.