Tudás

Új ablak nyílik az univerzumra az Einstein-teleszkóppal, ami ezerszer több gravitációs hullámot észlel elődeinél

Magyar kutatók müondetektoraival végzett vizsgálatok is szerepet játszanak annak eldöntésében, hol épüljön fel a gravitációshullám-jeleket detektáló Einstein-teleszkóp.
Techno

Történelmi pert vesztett a Google

Az ítélet szerint a Google törvénytelen eszközökkel tartotta fenn a keresőmotorok terén elért monopóliumát, azt ugyanakkor egyelőre nem lehet tudni, hogy ennek mi lesz a következménye.
Űr

Hat magyar startup, akik nagyot alkothatnak az űripar területén

Az űrtechnológiákkal kapcsolatos fejlesztések a földi tevékenységek terén is kamatoztathatóak, hat újabb magyar startup mutathatja be, hogyan.
Tudás

Az emberi civilizáció 13 ezer éve indulhatott – egy üstökös pusztító becsapódása után

Sokan vitatják, de most bizonyítékot találtak egy ősi kalendárium formájában, hogy az üstökös becsapódása után elindult egy ősi vallás, amit a koponyakultusz táplált – és az ehhez szükséges összetettebb társadalmi szerveződés jelentette a gyújtó szikrát az emberi civilizációhoz.
Tudás

Ez a 4 legfontosabb kísérlet a Nemzetközi Űrállomáson

Vakság gyógyítása, hatékonyabb lángok, biobányászat és az izmok öregedése a mikrogravitációban – az ISS-en végzett kutatások sokszor nem csak az űrutazást, egy-egy tudományágat, de akár az emberiség jövőjét is meghatározhatják.
Űr

A NASA szerint ezért nem találtunk “még” idegeneket

A NASA-nak is akad megoldása a Fermi-paradoxonra, ami ráadásul az eddigi megoldások nagy részével ellentétben kifejezetten optimista.
Tudás

Az emberi civilizáció kezdete óta eltelt idő legfényesebb gamma-kitörésének titkait fedték fel

Új adatok kerültek napvilágra a BOAT (brightest of all times) eseménnyel kapcsolatban.
Tudás

Honnan származik a leglátványosabb meteoreső, a Perszeidák?

Minden év július/augusztusában elérkezik az idő, mikor a Perszeidák meteorrajának tagjai hullócsillagként tűnnek fel az égen. De honnan származik a látványos égi jelenség forrása?
Techno

Nagyon kellett már ez a megújulás a Samsung hajlítható kijelzős telefonjának

A Galaxy Z Fold 6 használhatóbb előlapi kijelzőt kapott és átesett a kötelező hardverfrissítésen is, ugyanakkor a dinamikusan fejlődő konkurenciával szemben így is kicsit biztonsági játéknak érződik a Samsung részéről.
Techno

Sok ezer megfigyelőeszközt tervez az óceánokba telepíteni a DARPA

Egy baktériumokkal működő gép segíthet ebben.
Garázs

Ezek az épp fejlesztés alatt álló következő, hatodik generációs vadászgépek

Mely országok és hatalmak milyen gépeken dolgoznak, ezek mit tudnak, és mikor lépnek színre? – Ezt foglaltuk röviden össze a cikkünkben.
Tudás

A kutatók szerint mégiscsak gyorsabb lehet valami a fénynél

Egy friss tanulmány új elméleti keretet javasol a fénynél gyorsabb elméleti részecskék, a tachionok létezésének az alátámasztására. Ha pedig ez tényleg így lenne, abból számtalan tudományos és technológiai következmény sarjadna ki. Többek közt kiderülhet az is, miért nem akadtunk még idegen civilizációk nyomára.
Techno

Európa egyik legnagyobb építészeti projektje teljes gőzzel zajlik

A világ leghosszabb süllyesztett alagútja lesz a Fehmarnbelt-alagút, aminek konstrukciója mérföldkőhöz érkezett.
Tudás

Totális konvergencia a láthatáron, ami a 6G-vel érkezik

A 6G nem fog mindent helyettesíteni a szakértők szerint, de hatalmas változásokat hoz. A következő generációs mobilhálózatok szabványainak kialakítása még zajlik, egyelőre sok a kérdés a leendő rendszerrel kapcsolatban. A 6G jövőjének témájáról az Európai Vezetői Akadémia előadásán beszélgettek az Airbus, a Huawei és különböző egyetemek képviselői.
Ember

Van egy krónikus betegség, ami sokkoló mértékben fordul az olimpikonok körében elő

Az, hogy az élsport és a testi egészség két különböző dolog, eddig sem volt épp titok. Akad azonban egy krónikus betegség, amely meglepően gyakori az olimpikonok körében.
Űr

Így forradalmasítja ismét a SpaceX az űrutazást

Ahogy arról korábban írtunk, a SpaceX a Starship következő tesztjénél egészen különleges dologra készül, ugyanis első alkalommal próbálják meg épségben visszahozni az űrhajót magasba emelő Super Heavy hordozórakétát.
Űr

Élet a Marson? Megtalálta az eddigi legbiztatóbb mintát a Perseverance

A Mars Sample Return misszió célja, hogy a Perseverance marsjáró segítségével kőzetmintákat gyűjtsön a Mars egy olyan régiójából, ahol régen víz folyt, majd a mintákat a Földre juttassák. A NASA felfedezett egy kőzetet, amit érdemes lesz a földi laboratóriumokban is megvizsgálni.
Űr

Az Axiom-4 misszióval megy a magyar űrhajós az ISS-re

A küldetés legkorábban októberben veheti kezdetét.
Űr

Huszonöt sosem látott kép az egyik legfontosabb űrteleszkóptól

A Chandra Röntgenteleszkóp egyike a NASA Nagy Obszervatóriumainak a Hubble és más űrtávcsövek mellett. Küldetése alatt már több mint 25 ezer felvételt készített, a legújabban bemutatott 25-öt születésnapja alkalmából tette közzé az űrügynökség.
Garázs

Az F-22 Raptor máig a legjobb vadászrepülő – de akkor miért állították le a gyártását?

Az F-22 volt az első ötödik generációs repülő, amely annyira jól sikerült, hogy Kína direkt ezen gép ellen fejleszt fegyvert, hogy esélye legyen felvenni vele egyáltalán a harcot. De akkor miért állították le a gyártását, és mit tartogat a jövő az F-22 számára?
Tudás

A legideálisabb tömegpusztító fegyver: a hafnium-bomba

A hafnium a periódusos rendszer 72. eleme, egyben egy brutális erejű fegyver hipotetikus összetevője. De miért ez lenne a gyártója számára a legideálisabb fegyver a világon?
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.