Garázs

Felezi a járatidőt Stockholmban az első elektromos szárnyashajó

A világ első elektromos utasszállító szárnyashajója túljutott Svédországban a tesztelési fázison, és most kerül gyártásba, jövőre pedig át is veszi a stockholmi tömegközlekedési hálózat. A Candela P-12 az egyik útvonalon az 55 perces járatidőt 25 percre csökkenti.
Garázs

Farokrész nélküli, UFO-szerű repülő lesz a következő generációs amerikai vadászgép

A Lockheed Martin alá tartozó Skunk Works a 80. születésnapja alkalmából tett közzé egy reklámvideót, amelyen látható egy farokrész nélküli, de pilóta irányította vadászgép koncepciója. Mindez egybevág azzal, amit a fejlesztőcég által tervezett következő generációs légifölény vadászgépről eddig tudni lehet.
Ember

Ugyanattól a férfitól kapott szem szifiliszt öt nő is

A precedens nélküli eset során öt nő kapta el a szifilisz egy ritka formáját ugyanattól a férfitól. Ez a baktérium már a fertőzés korai fázisában is súlyos látószervi és idegrendszeri károkat okozhat, és ez az első dokumentált eset a heteroszexuálisok közötti terjedésre egy ilyen csoportban. Felmerül, hogy egy új, agresszívabb baktériumtörzs megjelenése állhat a háttérben.
Űr

Entrópiával táplálkoznak a fekete lyukak egy asztrofizikus szerint

Egy asztrofizikus szerint a fekete lyukak lényegében entrópiával táplálkoznak, ami azért érdekes, mert ez megkérdőjelezi az információ és a rendezetlenség kölcsönhatásaival kapcsolatos hagyományos elképzeléseket.
Űr

Videón a Starship robbanása

A robbanás ellenére a SpaceX szerint sikeres volt a teszt, mivel a főbb célokat mind elérték, így többek közt a Super Heavy Booster mind a 33 Raptor hajtóművét sikeresen gyújtották be. A videót egy amatőr csillagász, Scott Ferguson készítette a Starship felső fokozatának a robbanásáról a Florida Keys-i teleszkópja segítségével – a felvételt a SpaceX is elkérte elemzésre.
Techno

A taktikai rakétahátizsák fejmozgással irányítható Glockkal lett felszerelve

Valószínűleg a Mandalóri ilyet kérne a Mikulástól, de ennek a konfigurációnak a tényleges taktikai előnye több okból is kérdéses.
Űr

Jó nagy kettős-krátert ütött a Holdon egy kínai rakéta és a titokzatos szállítmánya

Sokáig kérdéses volt, hogy mi okozhatta a dupla krátert a Hold felszínén, de mostanra elég biztosnak tűnik, hogy egy kínai rakéta. Pontosabban a rakéta okozta az egyik krátert, a másikat a rakéta titokzatos szállítmánya, amiről nem sokat tudunk jelenleg.
Tudás

Esélyesen nem meteor: rejtélyes villanás és hangrobbanás Minnesota felett

A hűtőszekrény méretű tárgy túl vízszintesen repült ahhoz, hogy meteor lehessen a szakértő szerint, aki úgy fogalmazott, hogy továbbra sem tudja, mi lehetett ez, de elég biztos abban, hogy nem meteor volt. Az ügyben már a NASA is vizsgálódik. Mások szerint nem is az égen kell a magyarázatot keresni.
Tudás

Egy újabb várost nem hagy nyugodni a rejtélyes zümmögő hang

Álmatlan éjszakák egy északír városban.
Űr

Nem csak létezhet akár egy dinoszauroszokkal benépesített exobolygó, de könnyebb is lenne rátalálni, mint egy modern Földhöz hasonlóra

A teleszkópjaink könnyebben érzékelik egy exobolygón a Földön a dinoszauruszuk idejére jellemző körülményeket, mint a jelenlegieket – ha ezt figyelembe vesszük, a távcsöveink képességét is javíthatjuk az idegen élet utáni keresés szempontjából.
Garázs

A Skyrise rendszere a világon elsőként hajtott végre automatikus kényszerleszállást egy helikopterrel (videó)

A helikopter irányítása komplex feladat, a Skyrise rendszere azonban jelentős automatizációkkal ezt tenné könnyebbé. Most sikeresen tesztelték, hogy a rendszer képes biztonságosan landolni automatikusan egy hajtóműhiba esetén is, ráadásul hatékonyabban, mint egy emberi pilóta.
Űr

“Sosem láttunk ilyet” – A halott csillag újra felragyogott

A példátlan eseményről a csillagászok kerek-perec kijelentették, hogy még sosem volt rá példa. Egy új tanulmány azonban megpróbál erre magyarázatot adni.
Űr

Ez történhet, ha egy fekete lyuk és egy fehér lyuk összeütközik

A fekete lyuk és az elméleti fehér lyuk épp egymás ellentétei: a fekete lyuk ellenállhatatlanul vonzza, míg a fehér ellenállhatatlanul taszítja az anyagot – na de mi történhet, ha ez a kettő találkozik?
Garázs

Betöltötték a kilövőállásba az orosz nukleáris kapacitású, hiperszonikus rakétát, az Avangardot

Oroszország egy televíziós eseményen mutatta be az Avangardot, ahogy betöltik egy silóba. A hiperszonikus interkontinentális ballisztikus rakétát a rakétavédelmi rendszerek elkerülésére tervezték. Minderre azután került sor, hogy Oroszország a közelmúltban kilépett az Átfogó Atomcsend-szerződésből (CTBT).
Űr

Prózai magyarázat is állhat az óceánból kihalászott, csillagközinek vélt gömböcskék mögött

Ezek azok a gömböcskék, amiket most nyáron halásztak ki az óceán mélyéről, és elvileg egy Földbe csapódott, a csillagközi térből érkezett objektum szilánkjai. Egy új tanulmány szerint azonban ennél jóval prózaibb magyarázat áll ezen gömböcskék mögött.
Űr

Az emberiség első űrcsatájára most, az izraeli-gázai konfliktus miatt kerülhetett sor

Az Izraeli Védelmi Erők a Kármán-vonal, tehát a világűr határa felett fogtak el egy rakétát. Mivel az esetet videófelvétel is bizonyítja, ez lehet az első dokumentált katonai összecsapás a világűrben.
Ember

Vezető rákkutató: a végstádiumú rák jelentését újra kell gondolni – már nem jelent halálos ítéletet

A gyors tudományos fejlődés korszakában a 4. stádiumú rák jelentése épp paradigmaváltáson megy keresztül. Ennek lényege, hogy az általában a betegség végstádiumát jelentő negyedik stádium már nem azonnali halálos ítélet, inkább egy hosszabb időn keresztül kezelhető, krónikus betegség.
Űr

A Földünk ózonrétegét is elpusztíthatta volna, ha közelebb van a tavalyi, eddig érzékelt legerősebb GRB

A BOAT elnevezésű esemény hetvenszer erősebb volt, mint az addig rögzített legerősebb hasonló sugárkitörés – még a bolygónk ionoszféráját is ionizálta.
Bolygó

Először készült felvétel a titokzatos tojásrakó emlősről

Mi az sündisznó, vakond és hangyász egyszerre, de tojást rak? Egy ritka emlős, amit most először sikerült lefényképezni.
Tudás

A különböző atombombák pusztításait Magyarországon mutatja ez a térkép

Az USA ismét új atombombát fejleszt – ennek kapcsán lett ismét aktuális a NUKEMAP, a térkép, amelyen megtekinthetjük a különböző eszközök pusztítását. Lássuk, mi történne Magyarországon, ha a fővárost különböző erejű atombombák találnák el!
Tudás

Nem csak brutális mennyiségű római pénzérmét találtak, de ez egy eddig ismeretlen római hajóroncsra is utalhat (videó)

Láthatjuk a búvárrégészeket munka közben, ahogy a tenger mélyén begyűjtik a több mint 30 ezer érméből álló kincset. Nem kizárt, hogy egy roncs is akad valahol a közelben.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.