Tudás

Egy új kutatás szerint nem lehet megállítani az öregedést

Az öregedésgátlás (közkedvelt nevén antiaging) napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő kutatási területe, iparága, és bár az emberi életkor alaposan kitolódott az elmúlt évtizedekhez viszonyítva, egy friss tanulmány szerint az öregedés és az elmúlás továbbra is holtbiztos.
Tudás

A jövőben a magnéziumot is felhasználnák a repülőgépek gyártásához

Az ELTE kutatói feltárták a magnéziumban lejátszódó úgynevezett ikresedési deformációs folyamatok mikroszkopikus részleteit: a speciális eszközökre épített vizsgálat elősegíti, hogy a rendkívül alacsony sűrűségű magnéziumot a jövőben szerkezeti anyagként felhasználhassák.
Tudás

Petíció indult, hogy Jeff Bezos vásárolja meg és egye meg a Mona Lisát

Hogy miért kellene ezt megtennie, arra a netes petíció aláírói több (egyébként nyilvánvaló) érvet is felhoznak: például azért, mert ezt még senki sem tette meg.
Tudás

A Facebook kiszűri a deepfake videókat

A deepfake videók ma már általános jelenségnek számítanak, a Facebook új módszerével azonban kiszűrhetővé válnak.
Techno

Kamerával, wifivel, LCD-képernyővel, saját applikációval rendelkező okosszéf

Éppen csak a feltörhetetlen jelzőt nem kapta meg az értékmegőrző, ami nemcsak megvédi értékeinket, belső és külső live stream kamerái és egy applikáció segítségével azokat bárhonnan csekkolhatjuk.
Techno

Péniszt kapott egy robot, de nem szaporodásra tervezték

Akár nevezhetnénk harmadik lábnak is, de a Tencent Robotics’ Ollie nevű robotjáról készült videó képkockái szerintünk másra emlékeztetnek.
Tudás

Elkezdték kiszállítani az idegi jeleket érzékelő sisakot

Az átszámítva több mint tizennégy millió forintos sisak belsejébe ültetett szenzorok és elektronikák a gondolat sebességével analizálják az agy elektromos impulzusait és véráramlását, hogy kiderüljön, hogy érzékeli a szerv az őt körülölelő világot.
Techno

Beszkenneltek egy száznegyven éves épületet

Elkészült a Cincinnati Music Hall digitális rekonstrukciója a homokkő oromzatelemeiről: minimum tíz, klasszikus szobrászati módszerekkel készült épületdíszt restauráltak, a szkennelés ráadásul a korabeli vésőnyomokat is mentette.
Techno

Önellátó biokabin szélsőséges éghajlatváltozás esetén

A spanyol W-LAB kabinlakásait úgy tervezték, hogy azok ellenálljanak a környezeti katasztrófáknak, ezáltal az emberiség túlélheti az egyre szélsőségesebb éghajlati körülményeket.
Tudás

A Bosch átadta a jövő chipgyárát Drezdában

Teljesen hálózatba kapcsolt, adatközpontú és önoptimalizáló: a világ egyik legkorszerűbb chipgyárát nyitotta meg Drezdában a Bosch: a magas fokon automatizált, teljes mértékben hálózatba kapcsolt gépek és az integrált folyamatok a mesterséges intelligenciával ötvözve intelligens gyárrá és az Ipar 4.0 úttörőjévé teszik a drezdai létesítményt.
Tudás

Jégcsákánnyal ékelt koponya, alkoholöntés az agyba - A lobotómia sötét múltja

Visszafordíthatatlan következményekkel járt az elmegyógyászatban a modern fejlékelés, azaz a hosszú időn át alkalmazott frontális lobotómia: az orvos a leszorított beteg fölé hajolt, jégcsákányt tett a szeme sarkához, kalapáccsal ráütött, áttörte a koponyacsontot, majd a csákány forgatásával tönkretette a homloklebeny és az agy többi része közötti összeköttetést.
Techno

Kidolgozták az eljárást, amivel mesterségesen is készíthető emberi orrporc

Az eredmény kanadai kutatók érdeme, akik fogtak egy olyan speciális hidrogélt, ami a pácienstől vett sejteket is tartalmazza, majd 3D nyomtatóval kinyomtatták az egyedi formájú implantátumot.
Tudás

Hazai startupok mutatják meg, hogy jó kezekben a mesterséges intelligencia értékteremtő megoldás

Ételpazarlás, közlekedési balesetek, környezetvédelem és túlterhelt egészségügyi rendszer – ezekre a problémákra is megoldást ad a technológia, derült ki a „Társadalmi hasznosság startupként? Lehetséges!” című online, a Microsoft Magyarország szervezésében megvalósult kerekasztal-beszélgetésen.
Ember

Mi már tesztelhettük a papírpalack prototípusát

Megérkezett kis hazánkba a dán Paboco startup és a Coca-Cola közös fejlesztésű papírpalackjának prototípusa, amelyet Európában elsőként a magyar fogyasztók tesztelhetnek. A cikkben minden fontos információt elárulunk.
Tudás

Nem az a kérdés, hazudhat-e a mesterséges intelligencia, hanem, hogy hogyan lehetne emberibb

Mi köze a buddhista tanításnak a mesterségesintelligencia-fejlesztéshez? Nos, egyes szakértők szerint nagyon is sok.
Tudás

A vállalatok több mint negyven százaléka számolt be súlyos biztonsági incidensről az elmúlt két évben

A hálózatok klasszikus határainak elmosódása és a távoli munkavégzésre való áttérés minden eddiginél kiszolgáltatottabbá teszi a végpontokat, a felhasználókat és az alkalmazásokat.
Tudás

Az új Barbie baba kollekció óceáni műanyaghulladékból készül

A játékok anyagául szolgáló műanyagot a Kaliforniai-félsziget különösen szennyezett területeiről gyűjtik be
Tudás

A stalkerware alkalmazások veszélynek teszik ki a megfigyelt áldozatokat, de az utánuk kémkedőket is

Az ESET kutatása szerint a leggyakrabban használt androidos megfigyelő-kémkedő alkalmazások olyan sebezhetőségekkel vannak tele, amelyek nem csak az áldozatokra nézve jelentenek súlyos fenyegetést, de ezenfelül a zaklatók adatait és biztonságát is nagyban veszélyeztetik.
Techno

Hét óra alatt termőfölddé változtatja a sivatagi homokot egy dubaji fejlesztésű technológia

Az eljárás során bevonják a homokszemcséket, hogy az olyan hálószerű felületi kötést hozzon létre, ami megakadályozza, hogy a víz és a tápanyagok lejjebb szivárogjanak a növények gyökereitől. A fejlesztők szerint a homok túlélésünk zálogát jelentheti a Földön, sőt akár a Marson is.
Tudás

Dánia segített az USA-nak kémkedni több európai tisztviselő után

2013-ban robbant a kémbotrány, ugyanis kiderült, hogy az NSA olyan vezető európai tisztségviselők után kémkedett, mint Angela Merkel. Májusban aztán nyilvánosságra hoztak egy dokumentumot, melyből egyértelművé vált, hogy a dán titkosszolgálat (FE) is segítette az amerikaiakat. De vajon miért?
Tudás

A T-sejtek miatt gyengülhet az immunrendszer az űrben

Régóta köztudott, hogy az űrbéli környezet megváltoztatja az emberi szervezet működését, szakértők pedig most úgy tűnik rájöttek, hogy mi okozza ezt.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.