Ember

Angliában mutálódott a Covid-19 vírus, mit kell tudni az új törzsről és a mutációkról?

A vírusok folyamatosan mutálódnak, és új törzsekké fejlődnek, különösen akkor, ha olyan nagy számú embert fertőznek meg, mint a covid-19 koronavírus, hiszen az emberi test számukra fejlődési környezet. Annak eldöntésénél, hogy a vírus mutációja avagy egy új törzs fontos-e, a szakértők általában azt kérdezik: megváltozott a vírus viselkedése?
Bolygó

A Siemens szereli fel Európa egyik legnagyobb e-busz telephelyét Hamburgban

A Hamburger Hochbahn az évtized végére tűzte ki teljes, mintegy 1000 autóbuszt számláló flottájának kibocsátás-mentes, klímabarát járművé alakítását.
Tudás

Los Angeles városi légimobilitási programot indít, jön a légi tömegközlekedés

A nagyvárosi légi közlekedés új formái, főképp emberek szállítására alkalmas önvezető drónokkal már sok helyütt tesztüzemben, vagy bevezetés előtt állnak. A légitaxik a tömegközlekedés új formái is lehetnek. Los Angeles is ezek közé a városok közé tartozik.
Tudás

Paradigmaváltás a robotikában, a MELA lehet az első önfejlesztő, egyre intelligensebbé váló MI

A Mesterséges Intelligenciának nincs motivációja sem arra nincs hogy bennünket bántson, sem arra hogy egyáltalán életben maradjon, az életösztön, a fejlődés, tökéletesedés iránti igény mélyen emberi -volt eddig. Most ugyanis egy gép olyasmit tett, amire senki nem kérte meg, vagy programozta be. Talán nem ártana kideríteni, hogy miért, és hogyan csinálta.
Űr

A csillagászok "szupersztrádákat" találtak a Naprendszerben való gyors utazásához

Az űr-országút hálózat láthatatlan struktúráit a Naprendszer gravitációs interakciói hozzák létre, számoltak be róla a csillagászok. Az újonnan felfedezett hálózat használatával radikálisan lerövidülhet a Naprendszeren belüli utazások ideje.
Bolygó

Műanyag hulladékból üzemanyag és a földgáznál is hatékonyabb fűtőanyag Miskolcon

A Miskolci Egyetemen komoly eredményeket értek el a műanyag hulladék folyékony üzemanyaggá alakításával. A folyamat során melléktermékként keletkező gáz fűtőértéke pedig 40 százalékkal meghaladja a lakossági földgázét.
Bolygó

Első ízben vizsgáltak élő óriás hajóférget, a tengerek termeszét, amiről videó is készült

A tudósok most először találtak élő példányokat a ritka óriás hajóféregből (kuphus polythamia) a Fülöp-szigeteken. Az állat akár 1,55 m hosszú és 6 cm átmérőjű is lehet, és egész életét kemény héjba burkolva, fejjel lefelé fordult pozícióban tölti.
Tudás

A világ legkülönösebb háborúja 335 évig tartott és talán meg sem vívták

A háromszázharmincöt éves háború Hollandia és a Nagy-Britannia délnyugati partjainál található Scilly-szigetek között hevesnek nem mondható “küzdelem” volt. Egyetlen lövés leadása nélkül zajlott, ami egyben vértelen háborúvá is tette.
Techno

Repülőgépről működtetve, a vízfelszín alatt is hatékony, fotoakusztikus szonárt fejlesztettek

A tengerfenék feltérképezése, vagy a vízfelszín és a tengerfenék között úszkáló nagyobb fémtárgyak, például tengeralattjárók felkutatása épp most vált sokkal könnyebbé, egy új berendezésnek köszönhetően.
Techno

Új fűtőelemek kerülhetnek a paksi erőműbe - a tesztek most folynak

Az új urán-dioxid tablettákat és azok cirkóniumburkolatát az Energiatudományi Kutatóközpont szakemberei tesztelik. Idén év végén kezdődik az új, víz–urán arányra optimalizált üzemanyag-kazetták tesztüzeme a Paksi Atomerőműben. Az új fűtőelemek vékonyabb burkolattal rendelkeznek, mint az eddigiek, az eddigi lyukas urán-dioxid-tablettákat tömör tabletták váltják fel.
Bolygó

Az olaszországi Luccát állatbarát várossá fejlesztik

A toszkánai Lucca városa igazi történelmi gyöngyszem reneszánsz falakkal és macskaköves utcákkal. A város most állatbarát fejlesztésekbe kezdett melynek során kutyasétáltatásra szánt útvonalakat hoznak létre, és állatterápiás programokkal igyekeznek megvalósítani a kitűzött célt.
Űr

A Föld nem az egyetlen óceánokkal borított világ a Naprendszerben

Az elmúlt évek hatalmas tudományos felfedezése volt, mikor a csillagászok felismerték, hogy a Föld egyik legkülönlegesebb tulajdonsága, a felszínét borító folyékony óceánok sokkal gyakoribbak a Naprendszerben, mint korábban gondoltuk.
Bolygó

Évente ezer tonna zöldség egy dán vertikális farmból

A Koppenhága külterületén nyíló új vertikális gazdaságban évente csaknem 1000 metrikus tonna zöldség termelését kezdik meg. A létesítmény által felhasznált energia kizárólag szélenergiából termelődik, így az üzemeltetés teljesen szén-dioxid-semleges.    
Techno

Az igazi sötét vs a legfeketébb, BMW X6 Vantablack versus Mitsubishi Lancer Evo X Musou Black

A Vantablack a világ egyik legfeketébb anyaga a Brit Surrey NanoSystems fejlesztése, és nem kevesebbre képes, mint a látható fény akár 99,965 százalékának elnyelésére. Igazi sötét erejét csak laborkörülmények között képes megvillantani, termékdemonstrációs autófényezésként ráadásul most kihívót is kapott a Sötét Nagyúr.
Tudás

Óriási szándékos környezetszennyezés a Ráckevei Duna-ágban, keresik az elkövetőt

Rikárd Pfeifer polgári természetőr és a hozzá csatlakozók már összesen 1 millió ötvenezer forint nyomravezetői díjat ajánlottak fel annak, aki segít azonosítani az elkövetőt aki a Ráckevei Duna-ág utóbbi 20 évének legsúlyosabb szándékos környezetszennyezését okozta.
Techno

Láthatatlaná tevő mesterséges bőr készül a dél-koreai katonáknak

A mesterséges bőrt dél-koreai kutatók fejlesztették ki, és lehetővé teheti a katonák számára, hogy tökéletesen beleolvadjanak a környezetükbe. Az anyag ráadásul nem csupán a csupasz szem, de az infravörös rendszerű éjjellátó kamerák számára is láthatatlan.
Bolygó

Komoly, belső szivárgással is járó esemény történt csütörtökön egy finnországi atomerőműben

Komoly vészleállás és belső szivárgás történt a finnországi Olkiluoto 2 atomerőműben múlt csütörtökön. A létesítményben azért kellett scram-vészleállítást végrehajtani, mert valamiféle hiba történt két működő reaktorának egyikében. Szerencsére a scramet megfelelően sikerült végrehajtani, és nem történt külső radioaktív környezetszennyezés.
Ember

A Google orvosi kutatásokat támogató applikációt fejlesztett

A Google szerdai bejelentésének értelmében új, orvosi jellegű kutatásokat végző alkalmazást indít az android rendszerrel rendelkező telefontulajdonosok számára. A Google Health Studies első kutatása során az influenzát, vagy olyan légzőszervi megbetegedéseket vizsgálnak majd, mint a a Covid-19.
Ember

Franciaország is bionikus szuperkatonákat fejleszt

Lassan minden nagyobb hadsereg szuperkatonákat fejleszt, érkeztek erről hírek az oroszoktól, a Kínából, az USA-ból és most a franciák is bejelentették, hogy hivatalosan is elindul ez a program. Hivatalosan az emberi DNS-hez senki nem mer hozzányúlni, és az eugenika sem jöhet szóba, maradnak tehát az implantátumok.
Ember

Karikó Katalin magyar kutatónő szabadalma a Moderna és a Pfizer vakcinái mögött

Karikó Katalin karrierje a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban indult, de innen elbocsátották, és végül az Egyesült Államokban kötött ki, ahol sikeres saját cége részt vett a koronavírus elleni oltás kifejlesztésében. A 65 éves biokémikus ma Philadelphiában él, és tudóstársával, Drew Weismann-nal közös szabadalmuk áll a Pfizer/BioNTech és a Moderna koronavírus vakcinái mögött.
Tudás

Madárrajok mozgása ihlette a magyar kutatók drónraj-irányítási áttörését

Az ELTE Biológiai Fizika Tanszékének kutatói azt kutatták, hogy a madárrajok miképp oldják meg a látványos, mindenki által jól ismert hihetetlen sebességű együtt-mozgással járó kihívásokat. A megoldás megtalálásával minden eddiginél több drón hasonlóan gyors, harmonikus együttes repülését sikerült koordinálni.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.