Ember

Ma akár egy cég is chatbotot készíthet halott szeretteink adataiból, mivel a jogi környezet szabályozatlan

Újabb hullámokat kavart a Microsoft technológiája ami lehetővé teheti, hogy a mesterséges intelligencia segítségével digitálisan feltámasszuk elhunyt szeretteinket, majdnem úgy, ahogy azt a Black Mirror sorozatban láthattuk, bár android test egyelőre nem járna a szolgáltatáshoz. De ez nyilván csak idő kérdése.
Tudás

Perbe foghatják a nagy múzeumok a Pornhubot a pornolizált festményeik miatt

A pornóipar és annak a rendszerváltás utáni Magyarország világában maga után kétségtelenül a legmélyebb nyomot hagyó nagyasszonya, Cicciolina apoteózisa a jobb, szalonképes, sőt mi több, a jobb szalonok falain lógó képekkel operáló Pornhub.
Tudás

Új, meglepő eredmények a teljesen egészségesnek gondolt kávézás hatásairól

A kávézásról az elmúlt időben szinte csak jó dolgokat lehetett hallani, fő hatóanyaga a koffein pedig kifejezetten sikeresnek mondható karriert futott be a sport célú táplálék-kiegészítők világpiacán. Most azonban borongósabb hírek érkeztek a kutatóktól.
Tudás

Goebbels, a legidősebb olimpikon, és a Múzsák pentatlonja, amiben ő és magyarok is érmeket nyertek

Az élet forgatókönyvét úgy tűnik néha a Monty Python csoport írja, akik a Filozófusok Focimeccsét kitalálták máskülönben a Múzsák pentatlonja sosem kerülhetett volna az Olimpiára, márpedig oda került, és 6 olimpián keresztül ott is maradt.
Űr

Így fest a Mars belső szerkezete valójában

A NASA InSight űrszondája olyan marsrengéseket észlelt, melyek segítettek feltérképezni a bolygó belső szerkezetét, a mag méretét és állagát, a köpeny anyagát és a kéreg vastagságát.
Tudás

Az óceánba zuhant az egyik orosz ISS modul

Az ISS (Nemzetközi Űrállomás) Pirsz névre hallgató orosz modulja a Csendes-óceánba zuhant és elsüllyedt, közölte az Orosz Szövetségi Űrügynökség (Roszkoszmosz).
Tudás

Hogyan működik egy neuron-hálózat, amiről a neurálisat mintázzák?

A mesterséges neurális hálózat mesterséges idegsejtekből, azaz csomópontokból áll, és létrehozásakor alapvetően a létező, biológiai neuronhálózatokról mintázzák meg. De mi történik akkor, ha az említett biológiai neuronhálózat koncepcionális megértése eleve hibás?
Űr

A Plutó, ahogy csak ritkán láthatjuk

A NASA New Horizons űrszondája 2016-ban a repült el a Plútó, Naprendszerünk egykori bolygója, ma már csupán egy törpebolygó mellett. A szonda a megközelítés során elemezte és tanulmányozta a Plútót és holdjait, valamint készített egy sor elképesztő képet is róluk.
Tudás

Érintés nélkül nyíló és olvasható, ősi lepecsételt levelek

Háromszáz éve még nem létezett boríték sem, a leveleket elveszett tudás szerint önmagukba hajtogatták és lepecsételték, ma pedig már arra sincs szükség, hogy a pecsétet feltörjük, ha el akarunk olvasni egy ilyen levelet.
Bolygó

Felfedezték mitől követnek el gyakran öngyilkosságot az újonnan ültetett fák

Az ültetési kísérletek feltártak valamit, amit már talán sokan megtapasztaltunk, és az élet és halál közötti különbséget jelenthetik a növényeink számára.
Űr

A SpaceX rakétája viheti a NASA misszióját a Jupiter Europa holdjához

A NASA a SpaceX űrvállalatnak adta a Jupiter bolygó Europa holdjához induló küldetésének űrlogisztikai feladatait, ami annyit tesz, hogy  Elon Musk hordozórakétája viszi majd oda amit oda kell vinni.
Bolygó

Hatalmas szárazföldi lazacfarm épülhet Zalaegerszegen

A koncepció zöld, környezetbarát, egészséges, nincs tíz éves de viharsebesen terjed, noha az elején bolondnak nézték azt aki ebbe belevágott. Senki sem akarta elhinni, hogy a lazactenyésztés a szárazföldön is pénzügyileg életképessé válhat. Mégis ez történt, és nemsokára nyílik az első hazai telep.
Bolygó

Postagalambrajok a napviharban

Nemrég alaposan felkavarta a tudomány világát, mikor kiderült, hogy az ember is rendelkezik  geomágneses érzékeléssel, a testünkben található kriptokróm fotoreceptoroknak köszönhetően. Az állatokról, különösen a madarakról már régóta tudjuk ezt, azonban ez a képesség rendkívül sérülékeny lehet, különösen, ha egy adott faj nagy mértékben támaszkodik rá.
Techno

A hajlítható bőráramkör megérkezett

A rugalmas kijelzőjű okostelefonok tempósan fejlődnek, néhányat már össze is lehet hajtani, vagy éppen kihúzni a saját mérete kétszeresére, de ezek mögött a megjelenítők mögött még mindig ott ormótlankodik egy negyed kilós fémdarab, melyet a Stanford Egyetem tudósai is nagyon helyteleníthetnek.
Ember

Az Alexa névre keresztelt kislányok nagyon rosszul jártak az USA-ban és Angliában

A tragikus eseményekről persze nem a szülők tehetnek, ők nyilván a legjobb szándékkal adták az Alexa nevet a gyermekeiknek. És őszintén, ki tudhatta akkor, hogy jön majd egy dollár-multimilliárdos férfi (akit ma kilőttek a világűrbe, de visszatért), és éppen így nevezi el az okosotthon hangasszisztensét?
Ember

Rákdiagnosztika egy csepp vérből, hol hallottuk már ezt?

Amikor utoljára egy cég azt ígérte, hogy egyetlen csepp vérből komplex orvosi diagnózist készít majd, a Theranos történet vége sajnos az évszázad bukása lett, ennél most csak kicsivel kevesebbről van szó, és remélhetőleg nem ugyanúgy végződik.
Tudás

Kelet-Ázsia húszezer éves genetikai előnye a koronavírus járvánnyal szemben

Kelet-Ázsiában rendkívül alacsonynak bizonyult a koronavírus járvány alatt a népességarányos halálozás, ami az összes ottani országot egységesen jellemezte.
Tudás

Ezzel az akkumulátorral valóra válhatnak majd a repülő autók

Az elektromos repülő autó valójában két innováció egyben, és az eddigi akkumulátorok mellett maradhatna nyugodtan a fikció birodalmában. Azonban a frissen kifejlesztett gyorstölthető lítium-ion cellák használatával akár 80 kilométeres távolságot is megtehetne egy ilyen négykerekű.
Tudás

Új magyar fejlesztésű innovatív vízanalitikai mérőműszer

Felszíni vizeink fokozott védelme és a potenciális szennyeződésektől való megóvása az évszázad egyik legnagyobb kihívása, és a hazai egyetemi kutatók most olyan élvonalbeli technológiát alkalmazó műszercsaládot fejlesztettek ki, mely sokrétűen támogathatja a konzervációs erőfeszítéseket.
Űr

Forradalmasíthatja az űrutazást a NASA atomórája

A NASA elvégezte új atomórájának tesztjét, ami az első olyan műszer, mely segíthet az űreszközöknek önerőből elérni a nagy távolságokban található célpontjaikat.
Tudás

Ez a svéd vertikális kertészet automatikusan termeli a haszonnövényeket

A vertikális nagyüzem a svédországi Tibro kisvárosában létesül 7000 m2 alapterületen, és egész évben képes lesz levélzöldségeket termeszteni.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.