Tudás

Live Shopping funkcióval bővül a Facebook

Ez annyit tesz, hogy a felhasználók már az élő közvetítések alatt is megvásárolhatják kiválasztott terméküket.
Techno

Önvezető, futurisztikus kompok szállíthatják az utasokat a jövőben

A németországi Kiel öblét átszelő Vaiaro nevű elektromos komp nulla-huszonnégyben működne, természetesen károsanyag-kibocsátástól mentesen.
Tudás

Ezúttal 'szexi videókkal' zsarolják a magyar felhasználókat

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete (NSZNKI) az elmúlt hetekben többször figyelmeztetett a „sextortion” témájú, zsaroló hangvételű e-mailekre, és egy infografikát is készített arról, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha egy ilyen landol a postafiókunkban.
Tudás

Géntechnológia mentheti meg a kakascsibéket az élve darálástól

A tojásipar világszerte bevett gyakorlata, hogy a hímnemű csibéket darálóba dobják a kikelésük után, mivel egyrészt nem raknak tojást, ahogy a húsukért sem gazdaságos felhizlalni őket. Egy izraeli startup azonban úgy tűnik megoldást talált a problémára.
Tudás

Az emberi agy rekordsebességgel elfogad egy robotikus külső végtagot

Egészen pontosan öt nap alatt egy kísérlet szerint, amiben harminchat főn tesztelték a lábujjakkal irányítható robothüvelykujjat, az alanyok pedig öt nap alatt megtanultak vele egy kézzel banánt hámozni, kávét kavargatni és palackot nyitni.
Tudás

A gazdag országok felelhetnek a pandémia elhúzódásáért

A 2021-re tervezett kétmilliárd vakcina helyett eddig mindössze hatvannyolcmillió koronavírus elleni vakcina jutott a fejlődő országokba az ENSZ humanitárius oltási programja, a COVAX által: szakértők szerint ennek egyik fő oka, hogy az iparosodott országok elszipkázzák a pénzt és a vakcinát, hogy a rászorulók megsegítése helyett saját tartalékaikat halmozzák.
Tudás

A Die Hard főszerepét akár Viktória királynő is eljátszhatta volna

Az uralkodó ellen összesen nyolc alkalommal kíséreltek meg merényletet elkövetni, ám ő minden alkalommal megőrizte lélekjelenlétét, ami nagyban hozzájárult a brit monarchia népszerűségének megerősödéséhez. Sőt előfordult, hogy szándékosan kereste a bajt.
Tudás

Globális kórokozó-elemző rendszerrel gyorsítják a COVID-19 variánsainak azonosítási folyamatát

A globális kórokozó-elemző rendszer segít létrehozni egy globális közös szabványt az új vírus adatainak összegyűjtéséhez és elemzéséhez, valamint a közegészségügyet fenyegető egyéb mikrobiális veszélyekhez.
Tudás

Egyre fejlettebb eszközöket használnak az APT csoportok

A kormányzatokat célzó fenyegetések nagy része szervezett bűnözői csoportoktól ered, akik egyre inkább hajlandóak együttműködni a közös céljaik elérése érdekében; támadásaik során a kormányzás olyan feladatai kerülnek veszélybe, mint az állampolgárok, az üzleti környezet és a más nemzetállamokkal ápolt kapcsolat stabilitásának biztosítása.
Űr

Elkészült a csillagszületés eddigi legnagyobb felbontású 3D szimulációja

Az amerikai Northwestern Egyetem kutatócsapata megalkotta az eddigi legrealisztikusabb háromdimenziós csillagformálódási szimulációt: a projektben a magyar származású Guszejnov Dávid is részt vett, aki jelenleg az Austini Texasi Egyetem munkatársa.
Tudás

Itt a lista, hogy melyik funkcióbillentyű mire való

A billentyűzet tetején sorakozó funkcióbillentyűk (F5 és társai) bár szépen mutatnak, ám a felhasználóknak többnyire fogalmuk sincs arról, hogy azok ponto milyen célt szolgálnak. Ezért összegyűjtöttük.
Tudás

A digitális lábnyomunkat se hagyjuk ki a tavaszi nagytakarításból

Gyors és egyszerű tippek, melyek segítségével csökkenthetjük az online térben hagyott személyes adatainkat.
Tudás

Robotikával segítik a gyerekek szövegértését

A tananyagok közül kettő már elérhető a RideRobotics honlapján, Az öt kenyér című román népmese és A Pál utcai fiúk történetrészleteket feldolgozó moduláris tananyacsomag és módszertani segédanyag.
Techno

Füstdetektor-rendszerré alakítanák a mobiltornyok rádiójeleit

Ausztrál kutatók arra keresnek megoldást, hogyan lehetne valós időben - a jelenlegi módszereknél pontosabban - mérni a bozóttüzek füstkoncentrációját.
Bolygó

Az eldobható műanyag ötvenöt százalékát mindössze húsz vállalat állítja elő

Az ausztrál Minderoo Foundation munkatársai elkészítették a műanyaggyártók top százas listáját; kiderült, hogy alig több mint egy tucat cég termeli a műanyaghulladék nagy részét.
Techno

Itt a megoldás, amivel okostelefonról irányítható a Vénusz légycsapója

A kutatók egy olyan, mindössze három milliméteres kommunikációs eszközt ragasztottak a növényre, amire aztán okostelefonról küldhetnek utasításokat, például, hogy keltsen elektromos impulzusokat: a növény pedig 1,3 másodpercen belül összezárja a leveleit.
Tudás

Két tőrrel a csuklói helyén kaszabolta a spanyol hódítókat egy indián harcos

Galvarinot, a mapucse indiántörzs vezérét durván megkínozták a spanyol hódítók, mégsem tudták megtörni: a legenda szerint, miután levágták bal kézfejét, odatartotta a másikat is, majd visszatért törzséhez, ahol késekkel helyettesítette kezeit, és tovább harcolt az európaiak ellen.
Tudás

A műhús után itt az alakváltó száraztészta

A tésztacsomagolás problémás feladat, kutatók ezért kifejlesztettek egy olyan tésztát, ami csak főzés közben veszi fel alakját, a zacskójában viszont lapos marad. A módszerrel bármilyen tésztaforma kialakítható, a szükséges csomagolóanyag mennyisége pedig akár nyolcvanhat százalékkal is csökkenhet.
Tudás

Ez történik, ha elutasítjuk a WhatsApp új felhasználási feltételeit

A frissített irányelvek május tizenötödikével léptek életbe, és bár a felhasználók felháborodtak a WhatsApp döntésén, az alkalmazás nem hagyja, hogy figyelmen kívül hagyjuk azokat. Aki pedig mégis ezt teszi, az búcsút inthet a WhatsApp működésének.
Tudás

Ismét megszólalt az orosz hírszerzés a SolarWinds-támadás kapcsán

Az SZVR első embere hízelgőnek tartja a feltételezést, hogy Oroszország követte el a támadást, de szerinte az efféle 'akció' inkább az amerikai és brit szervezetek műfaja.
Tudás

A pakisztáni oltásellenesség a CIA lelkén szárad

Hogy elkapják az al–Káida-vezért Oszama bin Ladent, az amerikai hírszerző szolgálat kamu oltási programot hirdetett Pakisztánban (2011), ami valójában csak álca volt DNS-minták titkos begyűjtésére a bűnöző kézre kerítése érdekében. A lakosság pedig tíz év távlatából is jól emlékszik a történtekre.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.