Űr

A Napnál tízmilliószor fényesebb, bizarr objektum ellentmond a fizikai törvényszerűségeknek a NASA szerint

Bármi is legyen ez a test, olyan erős röntgensugárzást bocsát ki, hogy azzal megszegi az Eddington-féle kritikus fényesség fizikai szabályát. Még az is felmerült, hogy az objektum megváltoztatja a saját atomjainak az alakját.
Ember

Medveállatkák segítségével fejlesztenének nukleáris sugárzást is kibíró, génmódosított szuperkatonákat

A medveállatkák (Tardigrada) DNS-ét már sikeresen be is ültették emberi őssejttekbe, a kutatás végeredménye olyan szuperkatona lehet, amely jól bírja a nukleáris sugárzást – ami egy atomháború esetén kétségtelenül jól jön.
Garázs

Jelenleg a hatodik generációs vadászokat fejlesztik – mit tud majd egy hetedik generációs?

Habár egyelőre nincs információnk arról, hogy az Amerikai Légierő 6. generációs vadásza repült volna, néha izgalmas a távoli jövőbe tekinteni, és elképzelni, miként fest majd egy 7. generációs vadász.
Bolygó

Ugyan betiltották az ózonpusztító vegyületeket, de ennek ellenére öt ilyennek rekord magas a szintje

A halogéntartalmú szénvegyületek (CFC) kibocsájtását a nyolcvanas évek óta komolyan szabályozzák, aminek köszönhetően az ózonréteg elkezdett helyreállni. Épp ezért “kicsit” meglepő, hogy 5 CFC szintje az atmoszférában ismét növekedésnek indult.
Techno

Az evolúció a mesterséges intelligenciának kedvez, nem nekünk, embereknek

Ha akad bármi tanulság a természetes szelekció kapcsán, úgy a mesterséges intelligencia idővel és törvényszerűen másodlagos fajjá fog minket változtatni ezen a bolygón, és elveszítjük a világ irányítását.
Techno

Sérült amerikai, de Európában tárolt atombombáról szivárgott ki felvétel

A láthatóan sérült, és kárfelmérés alatt álló eszközről a kép a Federation of American Scientists (FAS) riportjában bukkant fel – mint kiderült, a kép egy holland katonai támaszponton készült. A Pentagon közleményt adott ki.
Űr

Koherens rádiójeleket fogtak egy távoli, Földszerű bolygóról

A tőlünk 12 fényévre elhelyezkedő planéta egy Földhöz hasonló sziklás bolygó – a felfedezés a remények szerint segíthet az idegen élet utáni kutatásban a távoli csillagrendszerekben.
Bolygó

Meggyengült egy ponton a Földet védő mágneses mező – a kutatók kicsit aggódnak

A South Atlantic Anomaly (SAA) elnevezésű “gyenge pont” a minket védő mágneses pajzson nem veszélyes, bár az űreszközeink fokozott figyelmet igényelnek. Kérdés, hogy az anomália nem valami súlyosabb probléma kezdete-e?
Tudás

A CERN kutatói 25 órás napok bevezetését javasolták, és ezzel megnyerték az április elsejét

Így egy kicsit lassabban telik a rohanó idő – bolondoznak a tudósok.
Ember

Ezzel az egyszerű módszerrel nyolcvan százalékos biztonsággal felismerhetjük, ha hazudnak nekünk

Elég nehéz valakit rajta csípni egy-egy hazugságon, mivel egy komplex kommunikációs jelenségről van szó – akad azonban egy olyan egyszerű módszer egy friss kutatás szerint, mely elég biztosan segít megbizonyosodni nekünk arról, hogy az igazat mondják-e nekünk.
Tudás

A Földön kívüli élet fosszíliáival lehet tele az óceánok feneke egy csillagász professzor szerint, és ideje megkeresni őket

Az elképzelés a pánspermia elméleten alapul, és eszerint idegen fosszíliákat találhatunk az űrben, a Földön pedig az óceánok mélyén vagy akár a jégtakarók alatt.
Tudás

Ilyen pokoli kínokkal jár, ha valaki rázuhan a világ legveszélyesebb növényére

A világ legveszélyesebb növénye természetesen Ausztráliában található, egy nő pedig nemrég rázuhant. A perspektíva kedvéért: 1866-ban a növény mérge két óra alatt végzett egy lóval.
Űr

Olyan félmilliárd forintot érhet ez a bitcoin kincsesláda annak, aki megtalálja

A Nakamoto_1 kincsesládában 62 BTC található, ami jelenleg több mint félmilliárd forintnak megfelelő összeg. Megtalálni viszont nem lesz könnyű.
Bolygó

Részben feltámasztják a mamutot, de csak hogy egyből meg is együk

Ha más nem, az kiderül, miként fest a mamutfasírt, amit egyelőre azonban nem tanácsos elfogyasztani a projektben résztvevő kutató szerint.
Űr

A különös aktív fekete lyuk, amely egyszer csak a Föld felé fordult

Egy galaxis közepén található fekete lyuk teljes 90 fokkal elfordult, hogy egyenesen a Földre nézzen. Hogy ez miért történt, azt a kutatók sem értik.
Tudás

A tudósok szerint Stonehenge mégsem csak egy kalendárium, hanem valami sokkal titokzatosabb

Egy tanulmány korábban látszólag bebizonyította, hogy az ismert műemlék egy kalendárium, ám most ezt az érvelést szedték ízekre. Kérdés viszont így, hogy akkor milyen célt szolgálhatott.
Űr

Miért a Föld az egyetlen bolygó a Naprendszerben, amelynek mozognak a kéreglemezei?

Mert a Föld a Naprendszer egyetlen bolygója, amelynek egyáltalán vannak kéreglemezei – na de miért? A válasz meglepő helyen, a Jupiter holdján rejtőzik.
Ember

A kutatókat is meglepte, hogy az öregedés legrosszabb része talán visszafordítható egy egyszerű táplálékkiegészítővel

Rájöttek, hogy az öregedést, mint folyamatot, a menin nevű fehérje csökkenése irányítja. Most, hogy ezt tudjuk, visszafordítható ez a folyamat? Az egérkísérletek alapján a válasz egy határozott igen.
Űr

Idegen anyahajó vagy üstökös? – Mégsem tudja a csillagászat megmagyarázni az Oumumamua különös viselkedését

Az Oumuamua évekkel a felfedezése után is lázban tartja a professzionális és hobbi csillagászokat egyaránt, ami nem is csoda – nem csak egyike a ritka csillagközi térből érkezett objektumoknak, de több anomáliát is produkált a gyorsulása. Nemrég pedig különösen nagy volt a mozgolódás: az Oumumamuát idegen anyahajónak feltételezték, míg mások egyszerű üstökösként magyarázták. Mi a helyzet ez utóbbi tanulmánnyal Avi Loeb, az ismert harvardi tudós szerint?
Űr

Indul az expedíció a Földbe csapódott csillagközi objektum – talán egy idegen szonda kézrekerítésére

Erről az eszközről írta nemrég a Pentagon AARO igazgatója és a harvardi Avi Loeb egy közös tanulmányban, hogy talán egy idegen anyahajóról indított szonda is lehet.
Garázs

Íme az első képek a nukleáris cunami elszabadítására képes torpedó tesztről

Habár az eszköz hasonlít az orosz Poszeidón drón tengeralattjáróra, ezt most Észak-Korea tesztelte.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.