Tudás

Idén márciusban megnégyszereződött az új generációs bányászvírusok száma. Mit tehetünk ellenük?

A bányászvírusok olyan kártékony programok, melyek igyekeznek megszerezni a a megfertőzött eszközökről elérhető kriptovalutát. Ezek általában a felhasználó tudta nélkül kerülnek az eszközre, ahol csendben és folyamatosan lopják a különféle kriptoérméket.
Ember

A felnőttek 35 százaléka veszekszik a családtagokkal eszközeik frissítése kapcsán

Globális felmérést végzett az orosz Kaspersky Lab, a felhasználók eszközfrissítésekkel kapcsolatos attitűdjéről, és kiderült, hogy az eszközfrissítési tevékenység családi konfliktusforrássá vált.
Űr

Egy felrobbant csillag áll az eddigi legnagyobb és a Földhöz legközelebbi gamma-kitörés mögött

A csillagok összeomlása és a keletkező szupernóva-robbanás hatalmas energiájú gamma-kitöréseket eredményez, nemrég pedig közzétették a valaha észlelt Földhöz legközelebbi ilyen esemény részleteit.
Ember

A koronavírus járvány hatására szerencsére végre jobban bízunk a tudományban

Bár a szinte naponta fellángoló oltásellenesség és tudományellenesség híreire talán jobban emlékszünk az elmúlt másfél évből, mint a pozitív hírekre, de egy átfogó nemzetközi felmérés szerint valójában jelentősen csökkent a tudomány iránt szkeptikusok aránya, az emberek 88 százaléka pedig oltáspártinak számít.
Tudás

Az agilitás segítette a vezető magyarországi nagyvállalatok túlélését a Covid-19 járvány alatt

Az Agile Enterprise Summit rendezvényről szóló beszámolónkban vezető hazai nagyvállalatok képviselői fedik fel titkaikat, melyek segítették cégeiket a túlélésben. Pandémiás tapasztalatok az üzleti szférából.
Tudás

Életmentő kezelést kapott a semmelweis egyetemen Lili, az sma-s kislány

Pénteken érkezett a hír, hogy jól van és elhagyhatta a Semmelweis Egyetem intenzív osztályát az egyéves, gerincvelői izomsorvadásban (SMA) szenvedő Lili, aki megkaphatta meg a több mint 700 millió forintos Zolgensma-készítményt vénás infúzióban.
Ember

A startupperek örömére a vállalati innováció-támogatás a járvány árnyékában sem állt le

A koronavírus okozta világjárvány hatására nagyjából minden normális vállalati folyamat a feje tetejére állt, nem volt kivétel a startupok és az innováció támogatása sem. Szerencsére akadtak kivételek, a pénzcsapokat nem mindenhol zárták el teljesen.
Tudás

Fél éves tesztidőszak után elindult az ország első 5G-s "wireless" gyára

A Foxconn komáromi gyárában 6 hónap tesztelés után már 5G privát hálózaton keresztül működik a PC tesztelés. Az 5G infrastruktúra kiépítését az Ericsson és a Vodafone Magyarország segítségével valósították meg.
Tudás

Innovációs nap zajlott a BME-n, izgalmas előadókkal és témákkal

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Innovációs napján számos fontos, a tudományt érintő bejelentés mellett a jövőben tervezett nagy programokról is lerántották a leplet, izgalmas technológiai demonstrációkkal. Részletek a beszámolónkban.
Tudás

Németországban 2022-től tilos a kakasselejtezés, vagyis az állatok élve ledarálása

Németországban 2022  január 1-jétől jogszabályba ütközik azaz törvényellenes a hím csibék selejtezése a húsiparban. Ezzel Németország válik az első olyan országgá a történelemben, mely törvényben tiltja a csibék tömeges levágását.
Techno

A szerzői jog EU-s reformja nyomán tényleg vége a szabad internetnek?

Heves viták után változott a szerzői jog az EU-ban, 2021 június 1-én, módosult a magyar szerzői jogi törvény is, a tét a szabad internet fennmaradása, a mémek, és még annyi minden más volt, ami nélkül kevésbé lenne vidám hely a világháló.
Techno

Kínai arcfelismerő, térfigyelő kamerákat telepít Siófok városa

A részben a kínai állam tulajdonában lévő cégtől vásárolt, az USA-ból kitiltott arcfelismerő rendszert telepítenek Siófok városában a híres Petőfi sétányon a meglévő térfigyelő kamerarendszer mellé, tette közzé Lengyel Róbert, a város polgármestere a Facebookon.
Tudás

Száznyolcvan éve tart a világ legrégebbi tudományos kísérlete

A tudomány világában vannak hosszú és nagyon hosszú kísérletek, és vannak az évtizedeken átívelő megfigyelések, ezek például a csillagászatban nem is ritkák. De százkilencvenhat éven át tartó kísérlet csak egy van.
Ember

A fél világ bűnözőit lebuktatta az FBI saját titkos üzenetküldő applikációja

Az FBI egy saját, ANOM nevű azonnali üzenetküldő alkalmazást használt fel a szervezett bűnözői hálózatok felszámolásához, a bűnözők azt hitték, hogy egy titkosított applikációt használnak egyedinek gondolt készülékekkel. Igazuk is volt.
Tudás

Denver reptere és az Illuminátusok, avagy a polgári repülés egyik legnagyobb összeesküvés-elmélete

Az összeesküvés-elméletek nem ismernek határokat, főképp ha az Illuminátusok is részei, miért épp egy 1995-ben megnyílt szimpla légiforgalmi reptér lenne kivétel?
Tudás

Ehető robot, életmentő robot, és egy iráni humanoid robot a robotika világából érkezett hírcsokorban

A robotika világának három rövidebb történetében életmentő robotok, iráni humanoid külsejű robotok és végül ehető robotok állnak a fókuszban.
Űr

A furcsa rádiókörök ismeretlen űrrejtélye

Még tavaly történt, hogy a csillagászok négy különös, gyűrű alakú objektumot azonosítottak, melyeket a látható fény spektrumán nem volt lehetséges megfigyelni. A megfigyelt objektumokat "furcsa rádióköröknek" keresztelték el, nézzük, mi derült ki róluk.
Tudás

Végre szekvenálhatták a teljes emberi genomot

A Humán Genom Projekt 1990-től 2003 áprilisáig tartott és az emberiség egyik talán legjelentősebb projektjeként feltárta a teljes emberi genomot egészen a nukleotidok, vagyis bázispárok szintjéig, és azonosította a benne található összes gént. Illetve majdnem az összeset, mivel a munkát valójában éppen most fejezték be.
Bolygó

Egyetlen bozóttűzben odalett tavaly a világ mammutfenyőinek egyhetede

Sajnos a tavaly augusztusban pusztított kaliforniai Castle bozóttűz minimum megtizedelte a világ óriás mamutfenyőinek állományát, de lehet, hogy ennél is rosszabb a helyzet.
Garázs

Vajon mennyi adatot generál egy önvezető autó egyetlen óra alatt?

A jövő intelligens közlekedésszervezésének hálózatba kapcsolt járművei jelentős adatforgalmat generálnak majd, nem véletlenül szerepel a "big" szó a big-data kifejezésben, és most arra is megszületett az első becslés, hogy pontosan mennyi adatot generál majd egy önvezető autó egyetlen óra alatt.
Űr

A NASA rendkívül intelligensnek tartott tengeri fajt juttat a nemzetközi űrállomásra

Az űrben már sokféle állatfajjal kísérleteztek, hogy vizsgálják a súlytalanság és a bolygóközi tér hatásait az élő szervezetekre, és NASA most olyan rendhagyó állatkísérletekbe fogott, melynek alanyai számára a majdnem súlytalan lebegés nem is jelent akkora újdonságot.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.