Tudás

Így hozzunk létre saját profilt Chrome-ban, Microsoft Edge-ben és Mozilla Firefox-ban

A profilok segítségével elkülönítve tárolhatjuk Chrome-adatainkat, beleértve a könyvjelzőket, előzményeket, jelszavakat és egyéb beállításokat, ezáltal kettéválaszthatjuk munkahelyi és személyes fiókunkat.
Tudás

A Netflix mostantól a szánkba adja, hogy mit kellene néznünk

A szolgáltatás legújabb funkciója az abszolút döntésképtelen felhasználóknak kedvez, és ehhez csak rá kell kattintaniuk a "Játssz valamit" gombra.
Tudás

Indiát letarolta a vírusmutáns, a palackos oxigén azonban nem csak náluk hiánycikk

Az orvosi oxigént termelő gyárak próbálják kielégíteni az óriási keresletet, de kevés sikerrel.
Tudás

Több mint kétszázötvenezer gramofonlemez vált letölthetővé egy nonprofit szervezet jóvoltából

Az Internet Archive nevű weboldal idestova öt éve digitalizálja a retro lemezeket, gyűjteményük pedig mostanra meghaladja a kétszázötvenezres példányszámot a rajongók legnagyobb örömére.
Tudás

A munkavégzés változásai a kutatók jövőjét is átírják: Mi lesz velük a járvány után?

Egy nemzetközi felmérésben több mint hétszáz kutató osztotta meg tapasztalatait az elmúlt másfél éves időszakról, különösen a járvány által kikényszerített új munkaforma hatásairól.
Űr

Valós időben szemlélteti a Föld körül keringő űrszemetet egy térkép

Az egykori űreszközök maradványai komoly veszélyt jelentenek a működőképes űreszközökre, például az időjárási műholdakra.
Tudás

Fura dolog hívta életre a Facebook és a Gucci összefogását

A közösségi oldal nyitna a luxusmárkák felé, csak előbb még közösen bíróságra mennek egy meg nem nevezett felhasználó ellen.
Tudás

Magyar közreműködéssel válhat digitális élménnyé az irodalom

Egyedülálló adatbázis készült magyar költők életművéből: az ELTE Digitális Bölcsészet Tanszéke által létrehozott Verskorpusz című adatbázisából még az is kiderül, hogy költőink milyen főneveket használtak a leggyakrabban, vagy, hogy az idők során hogyan változott a jelen és múlt idejű igék aránya.
Tudás

“Párhuzamos valóságok'' szimulálásával megérthető a járványterjedés belső dinamikája

Kovács Tamás, az ELTE TTK kutatója a klímaváltozás módszertanát hívta segítségül, hogy pontosabban meg tudja jósolni a járványok időbeli lefolyását. Meglátása szerint egyszerű járványterjedési modellekben "párhuzamos valóságok'' szimulálásával érthető meg a fertőzések terjedésének belső dinamikája.
Tudás

Őrizetben az egyik legnagyobb bitcoinos pénzmosoda üzemeltetője

Az orosz és svéd állampolgárságú Roman Sterlingov tíz év alatt megközelítőleg háromszázharminchatmillió dollárnyi, azaz több mint százmilliárd forintnyi kriptovalutát mosott tisztára.
Techno

Óránként százezer gyomot tép ki a földből egy mezőgazdasági robot

Egy személy átlagosan egy hektárnyi földet képes kigyomlálni naponta. A Carbon Robotics legújabb fejlesztése akár húszat is.
Techno

Ötvenéves lett az FTP szabvány, ennek 'örömére' a Mozilla kirakta a Firefox-ból

Tény és való, az FTP felett már alaposan eljárt az idő, így a fejlesztők - biztonsági kockázatokra hivatkozva - a Firefox legújabb, 88-as verziójában letiltotta az ismert szabványt. Cserébe viszont fontos újításokkal kárpótolják a felhasználókat.
Tudás

Zeusz, a görög mitológia gazfickója bármit megtett egy kósza numera kedvéért

Hűtlen férj, szoknyavadász, macsó: lépre csalva istennőket, nimfákat és halandókat, Zeusz számtalan gyermeket nemzett szerte az Olümposzon és a Földön. Erotikus hódításait mítoszok sokasága meséli el, de hírhedt, már-már beteges bosszúálló természete is megér egy misét.
Techno

Csúcskategóriás vezeték nélküli fülhallgató, aminek még a tokja is beépített Bluetooth adóként működik

A Bowers & Wilkins  eddig többnyire borsos áru hangfalakban és mélynyomókban utazott, most azonban piacra dobnak két profi, kábelmentes fülest is. Potom százötvenezer forintért.
Tudás

Hét nagyszerű képszerkesztő alkalmazás okostelefonra

Egy jó képszerkesztő applikáció segít kihozni a maximumot az okostelefon kamerájából, a választék pedig androidos és iOS-es készüléknél egyaránt remek.
Tudás

Magyarok dolgoztak ki egy új megoldást a szén-dioxid elektrokémiai hasznosítására

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói már szabadalmaztatták is felfedezésüket.
Tudás

A levegőből nyerhetünk fogyasztható vizet a jövőben

Egy amerikai kutatócsoport ugyanis olyan 3D nyomtatott eszközt fejleszt, amely lehetővé teszi ezt a folyamatot, és elsőként az amerikai hadsereg használhatja majd.
Tudás

Világelső lett a magyar rákkutatók fejlesztése egy nemzetközi innovációs versenyen

Az orvosi szoftver húszezred másodperc alatt segít az orvosnak kiválasztani a leghatékonyabb, személyre szabott, célzott terápiás lehetőségeket a rákos betegek számára.
Tudás

A Gmail-ből küldesz SMS-t? Így késleltesd tetszőleges időpontra

A művelet pofonegyszerű, ráadásul nem tart tovább öt másodpercnél. Az életünket viszont jelentősen megkönnyíti.
Techno

Bázisállomások és antennák bukkantak fel a Föld egyik legnagyobb Jézus-szobrának koronáján

Az egyházi épületeket és a vezeték nélküli távközlést ritkán emlegetjük egy mondatban, pedig előbbiek tökéletes magaslati pontnak számítanak, emiatt számtalan harangtoronyban helyeznek el különféle antennákat, bázisállomásokat. Most pedig úgy tűnik találtak egy még jobb megoldást.
Tudás

Az Instagram új funkciója az online zaklatástól védené meg a felhasználókat

Az újítás a következő hetekben válik elérhetővé, és bár egyelőre csak az üzenetküldési kéréseket érinti, már ez is nagy lépés a gyűlöletbeszéd ellen.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.